5 Березня, 2025
Головна » США пов’язали відправлення військ в Україну з доступом до рідкісноземельних металів – NBC News

США пов’язали відправлення військ в Україну з доступом до рідкісноземельних металів – NBC News


Угода про корисні копалини, яку США пропонували підписати Україні, передбачає можливість відправлення військ для забезпечення безпеки видобутку. Про це повідомляє NBC News з посиланням на чотири урядові джерела.

Співрозмовники телеканалу також підтвердили інформацію, яка з’явилася раніше про те, що в американському варіанті угоди прописано, що Сполучені Штати отримають половину всіх українських запасів рідкісноземельних металів.

Проект угоди, пише NBC News, міністр фінансів США Скотт Бессент передав президенту України Володимиру Зеленському під час візиту до Києва 12 лютого.

У свою чергу журналіст Financial Times Крістофер Міллер стверджує, що проект угоди було передано Зеленському безпосередньо перед зустріччю з Бессентом. За версією Міллера, у документі йшлося лише про компенсацію вже наданої Україні допомоги та не було пропозицій щодо такої підтримки у майбутньому.

14 лютого журналіст The Washington Post Джош Рогін, посилаючись на слова американських конгресменів, які беруть участь у Мюнхенській безпековій конференції, повідомив, що Зеленський “ввічливо відмовився” підписувати угоду.

За даними джерела Reuters, Україна вже підготувала свій варіант угоди та передала її американській стороні.

Читайте також

План Трампа щодо обміну допомоги України на рідкоземельні метали є егоїстичним – Шольц

Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що хоче отримати рідкісноземельні метали з України на $500 млрд в обмін на американську допомогу, надану Києву.

При цьому Трамп зазначав, що США мають отримати доступ до природних ресурсів України незалежно від того, чи вдасться успішно укласти мирну угоду між Україною та росією.

Володимир Зеленський у свою чергу говорив, що Україна відкрита до того, щоб разом із західними партнерами видобувати корисні копалини в обмін на допомогу.

Газета The Wall Street Journal 14 лютого опублікувала інтерв’ю віцепрезидента США Джея Ді Венса, в якому він не виключав відправлення американських військ до України у разі, якщо президент рф Володимир Путін не погодиться на мирний договір. Однак Венс після виходу інтерв’ю оголосив, що його слова спотворили.

“Американські війська ніколи не повинні наражатися на небезпеку там, де це не сприяє американським інтересам і безпеці. Ця війна йде між росією та Україною”, – заявив він.