21 Березня, 2025
Головна » Під час масованої атаки по Одесі там із візитом перебував президент Чехії

Під час масованої атаки по Одесі там із візитом перебував президент Чехії


Президент Чехії Петр Павел прибув з візитом до Одеси, де зустрівся з українськими посадовцями. У цей час місто зазнало масованої атаки з боку російських військ.

Про свій візит Павел повідомив у соцмережі X, а також його підтвердили віцепрем’єр-міністр з відновлення Олексій Кулеба та голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Я приїхав до Одеси, України, яка від початку війни протистоїть російській агресії. Разом із керівництвом Одеської, Миколаївської та Херсонської областей ми обговорили подальшу пряму підтримку регіонів, що перебувають у зоні бойових дій, — зазначив чеський лідер.

Сторони порушили питання безпеки судноплавства, відновлення України та розвитку громад.

Кулеба наголосив, що за три роки війни Чехія надала Україні 900 мільйонів доларів гуманітарної та військової допомоги. Зокрема, українські протикорабельні комплекси «Нептун» були створені на базі чеських автомобілів Tatra. Одним із таких комплексів у 2022 році було знищено російський крейсер «Москва».

Чехія також опікується відновленням Дніпропетровської області та реалізує проєкти у Київській та інших регіонах України. Павела запросили взяти участь у Конференції з відбудови України, що відбудеться цього літа в Римі, а також домовилися про розширення гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, напередодні російські війська здійснили масований удар безпілотниками по Одесі. Унаслідок атаки поранено трьох людей, зокрема неповнолітніх, та спричинено масштабні пожежі.