1 Квітня, 2025
Головна » Прем’єрка Данії вирушить до Гренландії: яка мета візиту

Прем’єрка Данії вирушить до Гренландії: яка мета візиту


Наступного тижня прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен відвідає Гренландію, щоб зміцнити співдружність двох країн. Про це повідомляє Bloomberg

Відомо, що Метте Фредеріксен розпочне триденний тур 2 квітня, під час якого вона зустрінеться з новим прем’єр-міністром Гренландії Єнсом-Фредеріком Нільсеном і членами його коаліційного уряду. 

Поїздка відбулася після візиту віце-президента США Джей Ді Венса в п’ятницю на військову базу Сполучених Штатів у північно-західній частині країни. Того дня він повторив заяву, що Данія була поганим союзником для Гренландії, а також твердження президента Дональда Трампа про те, що острів життєво важливий для національної безпеки США. Однак переважна більшість людей виступає проти приєднання Гренландії до Сполучених Штатів.

Я відчуваю глибоку повагу до того, як гренландський народ і гренландські політики справляються з величезним тиском на Гренландію. Ситуація вимагає єдності політичних партій, країн Співдружності та співпраці на шанобливій і рівноправній основі.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн теж виступила проти планів США щодо острова, заявивши, що Гренландія “заслуговує на партнерів, які поважають її і ставляться до неї як до рівних”.

Ми твердо стоїмо на боці Гренландії та Данії. Ми рішуче підтримуємо їхній суверенітет і територіальну цілісність, а також їхнє право визначати свій власний курс, – сказала вона в інтерв’ю Corriere della Sera.

Зазначимо, що Гренландія протягом століть була частиною Королівства Данія, але з 1979 року в неї з’явився власний уряд. Більшість політичних партій Гренландії прагнуть повної незалежності від Данії, хоча й розходяться в думках щодо термінів цього.

Раніше прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде назвав приїзд американської делегації, особливо візит Волца на острів, “провокацією”.