17 Травня, 2025
Головна » Україна закликає Китай та Бразилію переконати путіна піти на припинення вогню

Україна закликає Китай та Бразилію переконати путіна піти на припинення вогню


Офіційний Київ закликає Китай та Бразилію використати свій голос, щоб переконати кремлівський режим піти на припинення вогню в Україні. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на офіційного представника МЗС України.

Російська делегація раніше заявила, що у Стамбулі сторони домовились підготувати та подати одна одній детальні пропозиції щодо встановлення режиму припинення вогню.

Під час переговорів у Стамбулі сторони домовилися провести обмін військовополоненими за формулою “1000 на 1000”.

Очільник російської делегації Володимир Мединський заявив, що Київ і Москва домовились подати один одному конкретні пропозиції щодо встановлення режиму припинення вогню. За його словами, після цього контакти буде продовжено. Він зазначив, що російська сторона, “загалом, задоволена результатом і готова продовжувати контакти”.

Глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що сторони домовились про наступний раунд переговорів.

Переговори Росії та України стартували в Стамбулі вранці 16 травня близько 13:35 за київським часом і тривали менше двох годин. Українську делегацію очолює міністр оборони Рустем Умєров, російську – Володимир Мединський.