18 Березня, 2026
Головна » ЄС запропонував Україні допомогу з ремонтом нафтопроводу “Дружба”

ЄС запропонував Україні допомогу з ремонтом нафтопроводу “Дружба”


Європейський Союз запропонував Україні фінансову та технічну допомогу для відновлення роботи нафтопроводу Дружба, і українська сторона погодилася на цю ініціативу.

Про це заявила президентка Європейська комісія Урсула фон дер Ляєн.

У спільній заяві з президентом Європейської ради Антоніу Кошти зазначається, що нові російські удари по інфраструктурі нафтопроводу 27 січня спричинили припинення постачання нафти до Угорщини та Словаччини.

Для відновлення транзиту ЄС провів серію інтенсивних переговорів із державами-членами та українською стороною. У результаті Києву запропонували технічну підтримку й фінансування для ремонту трубопроводу.

За словами фон дер Ляєн, Україна позитивно відреагувала на цю пропозицію і погодилася на співпрацю. Вона зазначила, що європейські експерти готові розпочати роботи негайно.

Президентка Єврокомісії також підкреслила, що головним завданням ЄС залишається забезпечення енергетичної безпеки для всіх громадян Європи.

Із кінця січня 2026 року транзит нафти через нафтопровід Дружба територією Україна припинився. Саме цим маршрутом Угорщина та Словаччина отримували більшу частину імпортованої нафти.

На тлі зупинки постачань Будапешт заблокував виділення Україні кредиту від ЄС у розмірі 90 мільярдів євро до моменту відновлення транспортування нафти. Водночас влада Словаччина заявила, що не здійснюватиме аварійні поставки електроенергії Україні, поки роботу трубопроводу не буде відновлено.