4 Листопада, 2024
Головна » Німецька “подруга путіна” просуває питання “миру” в Україні в коаліційні угоди

Німецька “подруга путіна” просуває питання “миру” в Україні в коаліційні угоди


“Преамбула миру”. Українське питання може стати головним на коаліційних переговорах у німецькій землі Тюрингія. З подачі Сари Вагенкнехт – політика, яку називають “німецькою подругою путіна”. Чого хоче фрау і які пропозиції висуває – розкаже Тетяна Логунова.

Новий місцевий парламент жителі Тюрингії обрали ще першого вересня. Утім, нового уряду тут досі немає. І, схоже, з’явиться він ще нескоро. Усе через українське питання.

Здавалося б, до чого тут Україна? На коаліційних переговорах в німецьких землях основними завжди були теми регіонального масштабу. Як-то підтримка місцевого бізнесу, ремонт шкіл та будівництво соціального житла. Утім, не цього разу. Тон перемовинам задає нова політична сила – “Союз Сари Вагенкнехт”. Вона з першої спроби пройшла в парламент Тюрингії. Із золотою акцією! Тобто, без цієї партії буде важко сформувати більшість. А вона бажає говорити з потенційними партнерами про зовнішню політику!

Вимоги “Союзу” озвучила особисто його лідерка Сара Вагенкнехт. Вона хоче, щоб імовірні партнери по коаліції, християнські демократи та есдеки, підтримали так звану “преамбулу миру”. Тобто виступили “проти” розміщення в Німеччині американських ракет середньої дальності та “за” примус України до переговорів з росією. Шляхом, наприклад, припинення поставок зброї. Цю преамбулу фрау Вагенкнехт хоче закріпити у коаліційній угоді. Хоча б на регіональному рівні.

Сара Вагенкнехт, лідерка “Союзу Сари Вагенкнехт”:

Люди голосували за нас не для того, щоб ми дозволили старим партіям просто продовжувати свою політику. Вони хочуть змін. Як на місцевому рівні, коли, наприклад, йдеться про безпеку на вулицях та дефіцит вчителів, так і на глобальному. Я говорю про надважливе питання війни та миру. Звісно, конкретні рішення будуть ухвалювати на федеральному рівні. Але німецькі землі теж повинні голосно висловити свою позицію.

«Преамбула миру» як обов’язкова умова для коаліційних переговорів. І це ще не все! Християнські демократи, каже Вагенкнехт, повинні ще й публічно дистанціюватися від заяв свого лідера Фрідріха Мерца. Він, нагадаю, днями сказав таке.

Фрідріх Мерц, лідер Християнсько-Демократичного Союзу:

Пане канцлере, Ви особисто відповідальні за те, що Україні доводиться воювати проти путіна з однією рукою, зав’язаною за спиною. Так далі тривати не може. Повинен слідувати наступний крок. Путіну треба сказати: якщо він впродовж 24 годин не припинить бомбардувати цивільне населення в Україні, тоді Німеччина має надіслати ракети Taurus, щоб знищити шляхи постачання, які цей режим використовує, щоб нашкодити цивільному населенню України.

Вимоги Сари озвучені. Утім, навряд чи на них погодяться партнери. Найімовірніше, дискусії триватимуть місяцями й врешті буде узгоджений якийсь компромісний варіант. І не тільки в Тюрингії. А ще й в Саксонії та Бранденбурзі. У цих землях “Союз Сари Вагенкнехт” теж претендує на участь в земельних коаліціях. І теж просуває свою “преамбулу миру”.

Вплив на політику у кількох німецьких регіонах “Союз Сари Вагенкнехт” вже має. Утім, навряд чи партія повторить свій успіх на загальних парламентських виборах. Останнім часом соціологи фіксують падіння рейтингів нової політичної сили. Зараз за неї готові проголосувати усього 8 відсотків німців. Цього замало, щоб висувати ультиматуми в Берліні.