7 Листопада, 2024
Головна » Вибори у США: кого підтримують європейські медіа

Вибори у США: кого підтримують європейські медіа


Америка обирає президента. Це велика подія не лише для самих Штатів, але й для решти світу. Оскільки ця країна має одну з найрозвинутіших економік світу, яка визначає глобальний порядок. Як за перебігом кампанії стежать європейські медіа та кого підтримують провідні видання – вивчала наша міжнародна оглядачка Світлана Чернецька.

Американські вибори – топновина в європейській пресі. Телевізійні канали транслюють спеціальні передачі, присвячені перегонам. Друкована преса виділяє окремий розділ під цю подію. Вся увага напередодні виборів прикута до результатів опитувань та прогнозів, кому ж дістанеться овальний кабінет у Білому домі.

Останніми днями все частіше чути про однакові шанси Трампа та Гарріс. Мовляв, такого малого відриву між опонентами ще не було в історії.

Від Пенсільванії до Аризони – в семи непередбачуваних штатах, де може виграти будь-який з кандидатів, ніхто не вирвався в лідери. І це безпрецедентна ситуація в американській історії виборів.


Так чи інакше, але дуже ймовірно, що результат голосування визначиться всього кількома десятками голосів у головних місцях.

Британський національний мовник BBC каже: Дональд Трамп може виграти насамперед тому, що він не при владі. Уряд звинувачують у надто високих цінах на життя, а віцепрезидент Гарріс – уособлення уряду.

Крім того, прихильники Трампа вбачають у ньому сильного чоловіка у нестабільному світі. Але водночас у ВВС наводять низку причин, чому перемогти може Камала Гарріс. І перша – вона не Трамп. Політикиня називає суперника фашистом та загрозою демократії. І з нею погоджується редакторська команда впливової французької газети Le Monde.

У спеціальному зверненні до читачів вона закликає серйозно поставитися до звинувачень Трампа в авторитаризмі від його колишніх помічників. Адже мова йде про головного союзника Європи та гаранта її безпеки.

Якби брюссельські чиновники могли обирати американського президента, вони б вибрали Камалу Гарріс. Вона обіцяє продовжувати підхід Байдена до безпеки та торгівлі. Але якщо в Білий дім повернеться Дональд Трамп разом зі своїм слоганом “Америка насамперед”, то дуже ймовірно, що Європа залишиться наодинці. Крім того, європейці вважають Гарріс потужною прихильницею України та НАТО, лідеркою, яка налаштована захищати європейські цінності.

У розрізі американських виборів, українське питання часто обговорюють в європейській пресі.

Зокрема, в редакційному зверненні британського The Economist кажуть, що Трамп стане загрозою верховенству права та міжнародному миру. Тому закликають голосувати за Гарріс.

Для українців, в цих американських виборах, ставки не можуть бути вищими. Допомога Україні була однією з небагатьох речей, щодо яких погоджувалися демократи й республіканці. Але Дональд Трамп відмовився сказати, чи хоче він, щоб Україна виграла цю війну.

Про момент істини пишуть у впливовому Financial times.

Мовляв, можливе повернення Дональда Трампа посилює страх залежності Європи від американських гарантій безпеки. Тож в Брюсселі говорять про нарощення оборонного виробництва та надзвичайні повноваження для фінансування безпекових криз.

Обговорює європейська преса і сам перебіг виборчої кампанії.

Це були злі вибори із багатьма обвинуваченнями та образами.

В редакційному зверненні британського The Guardian взагалі кажуть, що не можуть уявити гіршого кандидата в президенти США, за Дональда Трампа. Бо вважають його не придатним до роботи через неправдивість, лицемірство та жадібність. І нагадують, що на головну посаду в країні балотується ґвалтівник із судимістю. В Guardian теж закликають голосувати за Гарріс, щоби захистити демократію від олігархії та диктаторства.