7 Листопада, 2024
Головна » Республіканці матимуть більшість в Сенаті США: до чого тепер готуватися

Республіканці матимуть більшість в Сенаті США: до чого тепер готуватися


Контроль над Сенатом США перейде до республіканців. Останні 4 роки вони були у меншості. Поразку демократів у США західна преса уже називає нищівною. Попри усі прогнози букмекерів та соцопитування, вони програли. Республіканці взяли гору не лише на виборах президента, цілком ймовірно вони матимуть більшість одразу в кількох органах влади. Чому? І до чого тепер готуватися? Мої колеги розкажуть.

Ходою кінозірки із Голлівудською посмішкою. Та, кому вчора пророкували перемогу, уперше виходить на публіку, щоби визнати свою поразку. Камала Гарріс не стане президенткою США. Принаймні не цього разу.

Камала Гарріс, кандидатка у президенти США:

Ми повинні прийняти результати цих виборів. Я вже розмовляла з обраним президентом Трампом і привітала його з перемогою. Я сказала, що ми допоможемо йому та його команді, мирно передамо владу.

Нинішні вибори стали найдорожчими в історії США. Демократи витратили майже 2 млрд доларів, республіканці – трохи більше ніж 1,5. Майже всі гроші пішли на так звані “хиткі штати”, де політики боролися за кожен голос. Але не тільки: Трамп витратив чималі гроші на суди, на це пішло десь 14% від усіх витрат. Адже проти нього досі відкриті 4 справи. І так, президента, що має кримінальні звинувачення, Америка обирає вперше. Дональд Трамп буде президентом вдруге, тому світ уже немало знає про нього. І точно знає чого очікувати: тобто нічого. Бо усі прогнози все одно будуть марними.

Він же расист, він гомофоб.

Бо я люблю його, ви розумієте?

У цих словах вся історія популярності Дональда Трампа у США та й загалом у світі. Про таких говорять “людина з характером і харизмою”. Цей кандидат – не ідеальний президент для такої країни як США, говорять експерти з усього світу. І результати лиш підкреслюють те, що насправді американці не обирали Трампа, вони обирали когось, хто буде недемократом. Бо нинішня Америка геть не подобається американцям.

Джонатан Монтен, доцент кафедри політичних наук:

Американська громадськість фундаментально розуміла і розуміє, ким був і є Трамп, із самого початку. І навіть з усіма його особистими недоліками та недоліками характеру вони все одно відчували, що отримають більше вигоди від його політики щодо імміграції, економіки, податків, торгівлі, його зовнішньої політики.

Дональду Трампу вдалося отримати фактично розгромну перемогу. Його підтримали усі так звані “хиткі штати”. За попередніми підрахунками, він переміг фактично двічі: і за кількістю голосів, у прямому значенні цього слова, і за кількістю голосів виборників. Адже у Штатах працює непряма система волевиявлення.

Кожен штат делегує колегії виборників певну кількість своїх представників. Вона пропорційна до населення штату. Щоб стати президентом, кандидат має отримати щонайменше 270 із 538 голосів виборників. 

І Дональд Трамп отримав свої 270 досить легко. Демократи з тріском провалилися: на виборах президента, у Сенат і Конгрес одночасно. Отже, республіканці матимуть більшість одразу в кількох органах влади. Це означає, що політику Білого дому провадити буде легше.

Вільям Галстон, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса:

Здається, що перемога Трампа започаткує принаймні два роки об’єднаного уряду, і це означає, що адміністрація Трампа зможе виконувати свої плани із меншими політичними обмеженнями, ніж більшість президентів. 

Для прикладу саме Палата представників, тобто нижня палата Конгресу, де республіканці мали більшість, заблокувала допомогу Україні на майже 61 млрд доларів. Рішення ухвалили лише у квітні 2024-го. Саме тому цими днями Білий дім поспіхом передаватиме останню допомогу Україні від себе. Про це пише видання “Політіко”.

Адміністрація Байдена планує до дня інавгурації вивести останні з понад 6 мільярдів доларів, що залишилися у вигляді допомоги Україні у сфері безпеки, оскільки команда, що йде, готується до того, що потік зброї припиниться, коли новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду.

Володимир Зеленський уже привітав Дональда Трампа особисто. Наголосив на тому, що зараз саме час для сильних та рішучих рішень. На кону дійсно надто багато. Адже конфлікти спалахують у різних регіонах.