23 Листопада, 2024
Головна » Компанія-улюбленець: хто завоював довіру ДОТ, і чому вонизамість штрафів отримують додаткові замовлення?

Компанія-улюбленець: хто завоював довіру ДОТ, і чому вонизамість штрафів отримують додаткові замовлення?

Український журналіст, розслідувач ІА “Стоп Корупції” Ігор Хмурий виявляє підозрілі схеми у закупівлях бронежилетів для ЗСУ. На особистій сторінці у соцмережі він розповів як зараз просувається справа із “гарячими” угодами, що укладались ще у травні-червні 2024 року.

Про це пише Lenta.ua.

Як стало відомо, навесні цього року Державний оператор тилу (ДОТ) уклав кілька прямих договорів на постачання бронежилетів з різними українськими виробниками. Серед них особливу увагу привертає компанія «УКРТАК.ЮА».

З “АК-Інвестпром”, “ХЗЗІЗ” та “УКРТАК.ЮА” контракти були укладені без проведення конкурсу, оскільки, за словами замовника, існувала гостра потреба в бронежилетах. Однак, як показала практика, не всі постачальники впоралися із завданням. Деякі компанії зірвали строки виконання, що поставило під загрозу життя наших захисників.

Хмурого дивує ставлення ДОТу до порушників. З “АК-Інвестпром” вони розірвали контракт та наклали штраф, “ХЗЗІЗу” погодили аванс та продовжили термін виконання, а з “УКРТАКом” уклали два нові договори на 670 млн.

На офіційний запит журналіста, ДОТ відповів: “Станом на 09.10.24 Державний контракт (договір) про закупівлю № 218/05- 24-РМ від 17.05.2024, укладений з ТОВ “УКРТАК.ЮА”, перебуває в процесі виконання. ДП “ДОТ” як замовником фіксується факт порушення строку поставки товару згідно з умовами Договору № 218/05-24-РМ”.

Цю відповідь ДОТ надав 16 жовтня, проте два дні перед тим він уклав з “УКРТАК.ЮА” два нові контракти (368/10-24-РМ та 369/10-24-РМ) загальною вартістю 678 млн грн.

“Тобто, фірма вже пів року не може закрити 364 млн, ДОТ сам визнає порушення та замість розірвання й штрафів віддає цій же конторі майже вдвічі більше замовлення…”, — зазначає журналіст.

Чи не є такі дії свідченням корупційних дій? Чому одні компанії отримують штрафи, а інші — нові масштабніші договори?