6 Грудня, 2024
Головна » Нардепу Шевченку повідомили про підозру у держзраді

Нардепу Шевченку повідомили про підозру у держзраді


Правоохоронці оголосили про підозру у державній зраді народному депутату України. Про це повідомили СБУ, ДБР і Офіс генпрокурора. Правоохоронці традиційно не назвали прізвище фігуранта, але радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко повідомив, що йдеться про нардепа Євгена Шевченка.

“За даними слідства, народний обранець систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював наративи держави-агресора. Розповсюджуючи спеціально підібрану інформацію та застосовуючи різні форми маніпуляцій, він озвучував викривлені факти про зовнішній і внутрішній політичний курс України, впливаючи на свідомість та думку громадян”, – повідомляє Офіс генпрокурора.

Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, депутат почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф. Про це повідомляє ДБР.

Так, у 2021 році він публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення російської федерації з території республіки білорусь. Він також говорив про неправильність та недоцільність теперішнього зовнішнього та внутрішнього політичного курсу нашої держави. Нардеп дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України.

Нардепу Шевченку повідомили про підозру у держзраді

Депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам. Після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ на території рф з метою створення на території країни агресора суспільної позиції, що це офіційна позиція представника української влади.

У програмах депутат поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій та людей, та неспроможна досягти миру. Також нардеп нав’язував думку, що Україна вже не здатна перемогти та повинна йти на переговори з росією на будь-яких умовах.

Нардепу Шевченку повідомили про підозру у держзраді

Він також поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей. Зокрема, він говорив, що Захід втручається не лише у внутрішні справи України й спричинив у країні війну, а й намагається шляхом впливу на вибори підірвати стабільність в Грузії та Молдові.

Слідством також встановлені його контакти з представниками посольства республіки білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зайшов на трибуну парламенту. Він неодноразово їздив до білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом країни. Посилаючись саме на цю зустріч депутат поширював ідею відсутності загрози нападу російських військ з території білорусі тощо.

Нардепу Шевченку повідомили про підозру у держзраді

За інформацією слідства, за протекцією самопроголошеного президента білорусі депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками цієї країни, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.

“Режим сприяння” з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США.

Депутат підозрюється у вчиненні державної зради, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Народний депутат і колишній член фракції “Слуга народу” Євген Шевченко допомагав українській розвідці комунікувати з владою Білорусі та олександром лукашенком.

Депутата Євгена Шевченка ще до початку повномасштабного вторгнення виключили з фракції “Слуга народу” за “симпатії” до лукашенка та його візит до Мінська у квітні 20201 року, де він зустрівся з диктатором.

Депутат Шевченко допомагав ГУР спілкуватися з Лукашенком - Буданов

Голова ГУР Міноборони Кирило Буданов пізніше заявляв, що народний депутат і колишній член фракції “Слуга народу” Євген Шевченко допомагав українській розвідці комунікувати з владою Білорусі та олександром лукашенком.