23 Грудня, 2024
Головна » Пентагон та Нацрозвідка обурені призначеннями Трампа на керівні посади – ЗМІ

Пентагон та Нацрозвідка обурені призначеннями Трампа на керівні посади – ЗМІ


Кандидатури, висунуті обраним президентом США Дональдом Трампом на посади голів Пентагону та Нацрозвідки, викликали обурення серед військових та співробітників спецслужб, повідомили Reuters та The Financial Times з посиланням на джерела серед співробітників відомств.

Трамп раніше запропонував на посаду голови Міноборони США телеведучого та ветерана у званні майора Піта Хегсета, а на посаду голови Національної розвідки Тулсі Габбард (з січня 2021 року цю посаду обіймає Евріл Хейнс).

Тулсі Габбард 

43-річна Тулсі Габбард служила у Національній гвардії США з 2003 року, виконувала завдання у польовому медичному підрозділі американської армії в Іраку з 2004 по 2005 рік. У минулому вона працювала політичним оглядачем на телеканалі Fox News і була членом Демократичної партії. Але у 2022 році залишила її лави та згодом підтримала Трампа на виборах.

Габбард не працювала безпосередньо у розвідувальному співтоваристві, за винятком комітетів Палати представників, у тому числі два роки пропрацював у Комітеті внутрішньої безпеки. 

Колишня конгресвумен виступає проти американської підтримки України та зустрічалася з президентом Сирії Башаром Асадом.

Читайте також

Трамп офіційно оголосив Майка Волтца радником з нацбезпеки

Представники розвідки у розмові з Reuters заявили, що “усі призначення Трампа рухаються не в тому напрямі”. Вони побоюються, що радники Дональда Трампа можуть навіяти новому президентові “спотворене уявлення про глобальні загрози”.

Крім того, у розвідувальній спільноті побоюються, що після приходу Трампа може статися уповільнення обміну розвідданими. Це, у свою чергу, вплине на діяльність проекту Five Eyes (FVEY) – розвідувального альянсу, до якого входять США, Велика Британія, Канада, Австралія та Нова Зеландія.

У матеріалі Reuters йдеться, що побоювання у колах розвідувального відомства можуть бути “пом’якшені” вибором кандидатури на посаду голови ЦРУ. Трамп висунув на цю посаду Джона Реткліффа, який обіймав посаду директора національної розвідки наприкінці першого терміну республіканця.

Читайте також

Трамп призначить спецпосланця по Україні – FoxNews

Кандидатура Піта Хегсета на пост глави Міноборони також викликала негативну реакцію у військовій спільноті, пише The Financial Times. Висунення Хегсета джерела FT назвали “шаленим кроком”, оскільки вважають, що він не має необхідного впливу для керівництва відомством.

Співрозмовники вважають, що Піт Хегсет не здатний працювати в умовах “глобального конфлікт” і становить “загрозу стабільності оборонного істеблішменту” США. Експерти, опитані виданням, також засудили заяви Хегсета про необхідність звільнити вищих військових керівників, включаючи голову Об’єднаного комітету начальників штабів.

Піт Хегсет і Дональд Трамп

Піт Хегсет і Дональд Трамп

Згідно зі списком висунутих Дональдом Трампом кандидатур, держсекретарем США може стати сенатор Марко Рубіо, генпрокурором – конгресмен Метт Гейц, директором ФБР – Кеш Патель. Трамп також повідомляв, що призначить свого давнього друга інвестора Стівена Уіткоффа спеціальним посланцем на Близькому Сході.

За даними Reuters, команда Трампа готує список на звільнення генералів Пентагону.