Салліван назвав умову, за якої Трамп укладе угоду з путіним
Адміністрація США зможе укласти угоду з росією щодо України, якщо зможе виявити достатню витримку та показати кремлівському режиму, що “видатки зростатимуть”. Про це заявив колишній радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю Financial Times.
Салліван обіймав свою посаду за попереднього президента США Джо Байдена у 2021-2025 роках.
Питання у тому, чи зможе нинішня адміністрація виявити достатню витримку, щоб путін побачив, що ми збираємося триматися, а видатки продовжуватимуть зростати. У такому разі я справді вважаю, що треба укласти угоду.
Загрозу Трампа запровадити проти росії додаткові санкції та мита у разі, якщо угоду про припинення вогню не буде укладено, Салліван назвав “хорошим” кроком.
Росія готова до переговорів з Україною, але Зеленський має скасувати свій указ – путін
Трамп у ході передвиборчих перегонів неодноразово обіцяв завершити російську агресію проти України у найкоротші терміни у разі переобрання президентом США.
31 січня він заявив, що Вашингтон веде “серйозні обговорення” з москвою про закінчення збройного конфлікту, але не навів деталей.
Кремль раніше зазначав, що москва поки що не отримувала від представників команди Трампа пропозицій щодо врегулювання.
Президент США дав своєму спецпосланнику Кіту Келлогу 100 днів, щоб досягти завершення війни, однак “практично ніхто не вірить”, що це можливо, писала The Wall Street Journal.
Сам Келлог заявив, що команда Трампа має “надійний план” для припинення бойових дій і початку переговорів росії та України.
США розглядають можливість натиснути не лише на Москву, а й на Київ, а також висунути позитивні ініціативи для обох сторін, наголошував він.
Ще до інавгурації радники пропонували Трампу кілька варіантів можливого врегулювання, які передбачали тиск на обидві сторони.
На думку Келлога, домогтися припинення вогню можливо “впродовж місяців, а не років”, це відповідає інтересам не лише України т росії, а й усього світу.
У плані Келлога пропонувалося розпочати мирні переговори без вимог до Києва визнати за Москвою територію. Автори (співавтор Кіта Келлога – Фред Флейтц) плану запропонували використати підтримку ЗСУ як важіль тиску на обидві країни, щоб змусити їх розпочати переговори, а також обговорити поступове зняття санкцій з росії та відновити відносини країни зі США.
При цьому, за даними ЗМІ, остаточної стратегії щодо завершення російської агресії у команді Дональда Трампа немає.
Як писала The Wall Street Journal раніше, радники Дональда Трампа запропонували план закінчення війни в Україні, який передбачає заморожування лінії фронту, створення 800-мильної демілітаризованої зони (майже 1300 км) і зобов’язання України не вступати в НАТО як мінімум 20 років.