Фронт в Україні рухається у неправильному напрямку – генсек НАТО Рютте
Фронт в Україні рухається “у неправильному напрямку”, союзники Києва мають зробити так, щоб росія не досягла цілей. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю Bild.
І наше завдання зробити так, щоб вони ніколи не досягли своїх цілей. Тож ні: Україна не програє. І ми маємо підтримати їх, щоб вони зайняли позицію сили.
Рютте вважає, що, якщо мирну угоду буде укладено, мир має бути “стійким”. Генсек альянсу закликав Європу, у тому числі Німеччину, витрачати більше на оборону та виробляти більше озброєнь.
Вони (Німеччина – ред.) номер один у Європі [за обсягом допомоги]. Але з огляду на розмір німецької економіки ми, очевидно, хочемо, щоб вони робили набагато більше.
І я переконаний, що для Німеччини з її фантастичними оборонними підприємствами та інноваційною міццю це означає, що їм необхідно збільшити виробництво. Німеччина має збільшити витрати на оборону, це необхідно.
Рютте погодився з Дональдом Трампом, який прийшов до влади в США, і наполягає на тому, що союзники по НАТО повинні збільшити їхні військові видатки до 5% ВВП.
Трамп загалом мав рацію з цією вимогою у свій останній термін на посаді. І завдяки цьому поштовху ми вклали більше. З 2014 року європейські союзники та Канада витратили на оборону понад $640 млрд.
Понад дві третини партнерів по НАТО зараз витрачають на озброєння понад 2% завдяки, до речі, Трампу. Але нам доведеться інвестувати ще більше, і найближчими місяцями союзники вирішать, як саме ми це робитимемо.
Але я можу запевнити вас в одному: це буде набагато більше, ніж 2%.
Якщо країни ЄС не збільшать витрати на оборону, “через чотири-п’ять років” їм доведеться “йти на курси російської мови чи їхати до Нової Зеландії”, заявив Рютте у січні. Тоді ж він закликав “переключити мислення на воєнний час”.
Як писали “Подробиці”, генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив Трампа, що можлива невдала для країн Заходу угода щодо України може призвести до “серйозної загрози” для Вашингтона. На думку Рютте, потенційно вигідна для кремлівського режиму угода може ще більше зблизити його з Пекіном, Пхеньяном та Тегераном.