Ми вперше працюємо під час війни: голова Офісу Ради Європи розповів про напрямки роботи
Вже цього року в рамках Ради Європи може бути створений спеціальний трибунал щодо злочину агресії рф. Наразі у такій ініціативі задіяна 41 країна. Про це повідомив генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе. За його словами, спецтрибунал дасть змогу повною мірою використовувати досвід і знання Ради Європи у сфері захисту прав людини та верховенства права на всьому континенті.
Допомагає у створенні спеціального трибуналу й Офіс Ради Європи в Україні. У яких напрямках рухаються? команді “Подробиць” розповів його голова Мачей Янчак.
“Як ви напевно знаєте, ми були першою, якщо не єдиною організацією, яка виключила Росію зі свого складу, але на цьому ми не зупинилися. Рада Європи почала дуже тісно координувати свої дії з українською владою, щоб розробити те, що сьогодні називається “План дій для України – стійкість, відновлення, реконструкція”. Ми вперше працюємо під час відкритої війни.
Ми – організація, яка ніколи раніше не працювала в таких умовах. Моїм завданням було приїхати сюди та відновити умови роботи в офісі, щоб всі колеги могли працювати в безпечному, дружньому і, наскільки це можливо, стресостійкому середовищі. Це було важливо, тому що це найбільший офіс Ради Європи, який реалізує зараз понад 35 проєктів, різних проєктів, пов’язаних з правами людини, верховенством права та демократією, і було важливо якомога швидше відновити ефективну підтримку на місцях.
Ми займаємося тим, щоб забезпечити стійкість держави, щоб держава була сучасною демократичною державою, яка може впоратися з багатьма викликами. Відновлення в сенсі відбудови інституцій і відновлення довіри людей до інституцій і до ситуації, щоб вони могли вести своє нормальне життя в Україні. І реконструкція – звичайно, цей елемент є дуже важливим – реконструкція судової системи, реконструкція всіх інституцій, які є важливими для сучасної демократичної держави”, – заявив Янчак.