8 Лютого, 2025
Головна » Трамп попросив у Зеленського корисні копалини замість грошей, витрачених на Україну

Трамп попросив у Зеленського корисні копалини замість грошей, витрачених на Україну


Президент США Дональд Трамп заявив, що український лідер Володимир Зеленський має дати щось замість грошей, витрачених Вашингтоном на Україну. Про це він сказав під час зустрічі з прем’єр-міністром Японії Сігеру Ісібою у Білому домі.

Президент США згадав “підземні ресурси України”.

“Ми вже сказали йому (Зеленському) про якийсь еквівалент грошей американських платників податків”, – зазначив він.

За словами Трампа, всі користувалися “старими добрими Сполученими Штатами”, але більше не будуть.

Одна з речей, яку ми розглядаємо з президентом Зеленським, – це безпека їхніх активів. У них під землею активи – рідкісні та інші ресурси, але насамперед рідкісні.

Читайте також

План Трампа щодо обміну допомоги України на рідкоземельні метали є егоїстичним – Шольц

Трамп також сказав, що розраховує зустрітися з Зеленським наступного тижня. За його словами, зустріч може відбутися у Вашингтоні.

Цього тижня Трамп заявив, що збирається укласти угоду з Україною, в рамках якої вона отримуватиме допомогу в обмін на рідкісноземельні метали.

Як писала Financial Times, доступ до українських ресурсів був одним із пунктів “плану перемоги” Зеленського, який він представив Трампу восени минулого року, ще до виборів.

Пізніше радник Офісу президента Михайло Подоляк уточнив, що йшлося, зокрема, про родовища літію та титану.

За даними The New York Times та Financial Times, Київ готовий на угоду щодо рідкісноземельних металів, якщо Вашингтон гарантує, що вони не потраплять у розпорядження Москви.

Читайте також

Глава МЗС відреагував на заяву Трампа щодо українських рідкісноземельних металів

Президент Зеленський в інтервʼю агентству Reuters відповів американському лідеру, що Україна відкрита до спільного з західними партнерами видобутку корисних копалин в обмін на підтримку, назвавши це “справедливим”.

Глава держави наголосив, що Київ пропонує не “віддавати” свої ресурси США, а оформити взаємовигідне партнерство для їхньої спільної розробки.