4 Квітня, 2025
Головна » Глави МЗС Німеччини й Литви у Києві: що пообіцяли дипломати

Глави МЗС Німеччини й Литви у Києві: що пообіцяли дипломати


Плюс 11 мільярдів євро військової допомоги від Німеччини. Про чергову допомогу заявила очільниця німецького МЗС Анналена Бербок. Цього тижня чиновниця разом з колегами з інших країн ЄС відвідала Київ.

Більше про результати візитів дипломатів до української столиці – далі в сюжеті.

Анналена Бербок у Києві вже вдев’яте від початку повномасштабного вторгнення росії. Утім, як зазначила сама міністерка закордонних справ Німеччини, найімовірніше вже востаннє на цій посаді. На київському вокзалі урядовицю зустрів особисто очільник МЗС України.

Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:

Сьогоднішній ранок я розпочав дуже рано. Я вперше як міністр закордонних справ зустрічав іноземного колегу Анналену на залізничному вокзалі. Це, ви знаєте, вислів тієї поваги, на яку заслуговує пані міністерка. За своє лідерство, за свою залученість, за відстоювання інтересів і своєї країни, але й одночасно України, і взагалі європейській цінності.

Посадовці на Майдані Незалежності вшанували пам’ять полеглих захисників. А під час офіційних перемов обговорили шлях до справедливого миру та посилення українського війська. Анналена Бербок, зокрема, оголосила про новий пакет допомоги в розмірі одинадцяти мільярдів євро. Три мільярди надійде вже цьогоріч, решта до 2029-го.

Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини:

Ми будемо вас підтримувати настільки, наскільки це буде потрібно. Отже, ми змогли надати ще 3 мільярди, таким чином 2025-го виходимо знову на 7 мільярдів, мова йде про артилерію, системи IRIS-T, це мільйони життів.

Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:

Додаткові 3 мільярди євро – це про нові системи ППО, артилерію, дрони, бронетехніку, саперне обладнання та багато іншого.

Очільниця німецького МЗС також наголосила на необхідності притягнути до відповідальності російських воєнних злочинців.

Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини:

Ми закликаємо ООН: той, хто викрадає дітей, хто використовує зброю неправильним чином, хто не хоче миру, хто хоче миру, той поверне дітей назад. Для мене дуже важливо, щоб ми створили спеціальний трибунал за злочинну агресію проти України, ми також подали заяви щодо викрадених дітей, тому що справедливий мир також означає справедливість для Європи.

Ще однією темою переговорів стала інтеграція України до ЄС і НАТО. Наша держава вже готова відкрити перший кластер переговорів про вступ до Євросоюзу – наголосив Андрій Сибіга. І вручив колезі з Німеччини відзнаку міністра “За сприяння дипломатичним зусиллям України”.

Глава литовської дипломатії Кястутіс Будріс завітав до Києва в той самий день, що й Анналена Бербок. І так само наголосив на незмінній підтримці України.

Кястутіс Будріс, міністр закордонних справ Литви:

Литва не є нейтральною країною, Литва на боці України, ми бачимо, що росія є чітким агресором і потрібно ставитися до них як до агресора. Ми бачимо, що єдиний ефективний важіль впливу в переговорах – це тиск на росію з подальшими санкціями й з більш ефективним використанням заморожених активів, таким чином їх необхідно вилучити й передати для відновлення України.

Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:

Литва є одним з наших найближчих союзників, і взагалі обсяг її допомоги склав понад 1,5 млрд євро, близько 2% ВВП. Ми надзвичайно цінуємо цю підтримку, яка об’єднує не лише уряд і парламент, але й литовське суспільство. Ми вдячні за співлідерство Литви у Міжнародній коаліції з розмінування, активну участь у коаліціях дронів, артилерії, ППО та ІТ.

Кястутіс Будріс зазначив, що Литва й надалі підтримуватиме Україну. Держава ніколи не визнає окуповані території російськими. Обговорили колеги також і євроатлантичний вектор України.

Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:

У січні цього року Єврокомісія Литва та Данія затвердили у Києві програму підтримки й інтеграції України до Європейського Союзу на найближчі роки. Вона буде реалізована Литовським центральним агентством управління проєктами. І сьогодні відбудеться інавгурація цієї програми за участі мого колеги. І дякуємо за цю підтримку.

Андрій Сибіга вкотре наголосив, що членство в ЄС і НАТО – найкраща гарантія безпеки для України та запорука збереження миру в Європі.