Спецпосланець Трампа Віткофф і глава МЗС Ірану візьмуть участь у непрямих переговорах в Омані

Спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф і глава МЗС Ірану Аббас Арагчі будуть основними переговорниками на непрямих переговорах в Омані в суботу, 12 квітня. Про це повідомив міністр закордонних справ Ісламської Республіки агентству Tasnim.
Це можливість, але також і випробування. М’яч на боці Америки.
Трамп 7 квітня на зустрічі з прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу анонсував зустріч представників США та Ірану з ядерної програми Тегерана. Він також висловив сподівання, що угоду буде укладено.
Наприкінці березня Дональд Трамп оголосив, що якщо Тегеран відмовиться співпрацювати з Вашингтоном, Америка вдасться до “небачених раніше бомбардувань”. Така погроза пролунала після того, як президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що Ісламська Республіка відкидає прямі переговори зі США щодо своєї ядерної програми. Іран погодився обговорювати це питання лише через посередників.
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї 6 квітня привів збройні сили країни у стан підвищеної бойової готовності на тлі побоювань атаки США. Іран також попередив Ірак, Кувейт, Катар, ОАЕ, Туреччину та Бахрейн, що визнає ворожим актом будь-яку підтримку атаки США, включаючи дозвіл використовувати повітряний простір своїх країн.
Угода, яка передбачала згортання ядерної програми Ірану (Спільний всеосяжний план дій), була укладена низкою країн (США, Британія, Франція, Німеччина, Китай та росія) та затверджена резолюцією Ради Безпеки ООН у 2015 році.
У 2018 році Трамп на підставі розвідданих про розвиток іранської ядерної програми вивів США з угоди в односторонньому порядку, і відтоді непрямі переговори Тегерана з Вашингтоном були безуспішними. У свій другий термін Трамп заявляв, що Ірану “доведеться щось зробити”, тому що у нього “не може бути ядерної зброї”.