Трамп розчарований своїми радниками через мита – Bild

Президент США Дональд Трамп після посилення мит проти частини країн залишився розчарований своїми радниками, які займалися цією темою. Про це повідомляє німецьке видання Bild.
Глава Білого дому незадоволений результатами посилення тарифів, тому він став віддаляти від себе деяких наближених. Серед них – консультант з питань торгівлі Пітер Наварро та міністр торгівлі Говард Лютнік.
Про пониження Лютніка та Наварро в ієрархії Білого дому раніше писала Politico із посиланням на трьох осіб, близьких до американської адміністрації.
На перший план, за даними Bild, вийшов міністр фінансів Скотт Бессент, якого в президентській адміністрації вважають голосом розуму. Глава Мінфіну, ймовірно, дотримуватиметься прагматичнішої політики, тепер його призначили головним переговорником у дискусіях про тарифи з 75 державами.
Наварро відіграв ключову роль у розробці плану мит. Лютніка Bild назвав головною людиною, яка “стоїть за тарифною політикою”. Перестановки видання розглядає як очевидну ознаку того, що тарифна війна пішла не за планом.
2 квітня Трамп оголосив про введення мит до 50% проти 211 країн та територій, пояснивши це необхідністю відновити економіку США. Його рішення та заходи у відповідь Китаю спровокували падіння світових ринків.
Також впав курс долара до валют ключових партнерів США, ціни на нафту Brent знизилися до мінімуму за чотири роки. Деякі аналітики заявили про високу ймовірність рецесії у США та падіння ВВП.
Рішення Трампа викликало критику серед найбільших спонсорів його президентської кампанії, розбіжності у президента виникли, зокрема, з мільярдером Ілоном Маском, який критикує Наварро.
Трамп заявив, що не хотів провокувати обвал ринків, але “іноді доводиться приймати ліки, щоби щось виправити” в економіці США.
В американському Мінфіні не побачили ризику рецесії, однак Трамп відклав запровадження масштабних мит на 90 днів. Американський президент наголосив, що йдеться про “паузу”.
Своє рішення він пояснив тим, що постраждалі від збільшення мит країни звернулися до США з проханням обговорити рішення щодо торгових бар’єрів і мит і при цьому “не вжили жодних заходів у відповідь”.
Для Китаю мита, що сягають 145%, залишилися в силі. Попри це Штати звільнили від мита електроніку, у тому числі смартфони та комп’ютери.