17 Травня, 2025
Головна » Україна втратила $770 млн через закупівлю зброї у ненадійних постачальників – FT

Україна втратила $770 млн через закупівлю зброї у ненадійних постачальників – FT


Україна з початку війни витратила понад $770 мільйонів на закупівлю зброї у приватних постачальників по всьому світі, яка в результаті так і не була поставлена. Про це пише Financial Times.

В основному це було спричинено хаосом у перші місяці війни, коли в умовах нестачі боєприпасів були припинені звичайні правила, за якими країна закуповувала зброю, і чиновникам доручили шукати її скрізь, де тільки можливо.

Це було дуже схоже на ситуацію під час ковіда, коли закупівлі масок вийшли з-під контролю.

Боєприпаси та зброю замовляли у локальних постачальників, маловідомих компаній або через посередників з сумнівною репутацією, багато з яких після отримання авансом великих сум не постачали замовленого і зникали з грошима. Загалом FT нарахувала майже 30 таких угод вартістю кілька мільйонів кожна.

Читайте також

Держава у 2023 році переплатила 600 млн грн при закупівлі дронів Autel – розслідування

Наприклад, 28-річний житель Арізони, Таннер Кук, який відкрив невеликий магазин зброї на околиці Тусона і раптово отримав велике замовлення від України, яке так і не виконав. Україна виграла справу проти нього у суді, але це не призвело до повернення коштів.

Крім того, найчастіше військова техніка купувалась за завищеними цінами, але виявлялася непридатною до використання.

У свою чергу деякі іноземні збройові компанії заявляють, що “стали жертвами внутрішніх чвар і корупції з боку українських чиновників та державних збройових посередників”, що може бути причиною зниклих мільйонів.

Наразі українська влада намагається повернути вже сплачені аванси через суди. У деяких випадках ці закупівлі мали корупційну складову. В Україні були звільнені десятки чиновників, які відповідали за закупівлі, щодо деяких ведуться кримінальні справи.

Річний бюджет України на закупівлю озброєнь становить $6-8 млрд.

Читайте також

Росія виробляє снаряди втричі швидше та вчетверо дешевше, ніж США та ЄС

Раніше “Подробиці” писали про “золоті яйця” Міноборони: як на закупівлі продуктів для армії у 2022-2023 роках вкрали сотні мільйонів гривень.