Брати Добкіни готують у Києві пікет. Реальна мета – «картинка» для російської пропаганди

Інсайд про те, що колишній харківський політик Михайло Добкін спробує нагадати про себе через масові акції, отримав підтвердження. За інформацією журналіста та політичного оглядача Володимира Сонюка, брати Добкіни подали заявку на проведення пікету в столиці. Формальна причина – «тиск силовиків» на підприємство, яке, за даними слідства, вони самі ж свого часу рейдернули.
Крім того, Служба безпеки України підозрює менеджерів цих підприємств в організації торгівлі на тимчасово окупованих територіях. Тобто офіційна легенда акції виглядає як «захист чесного бізнесу», проте справжня причина – інша.
«Картинка» для Кремля
За словами Сонюка, основне завдання заходу – створити у Києві медіа-образ «народного протесту проти злочинної влади». Саме така «картинка» необхідна кремлівській пропаганді, яка після провалу літнього наступу російських військ залишилася без позитивних кейсів для своєї аудиторії.
«Казки про неіснуючих “партизанів” можна розповідати безкінечно, але залишки проросійських елементів, які відчули погіршення свого матеріального становища, вимагають бодай якогось реального сюжету. І невеликий мітинг у Києві має стати таким елементом», – наголошує оглядач.
Контекст і ризики
Особливу увагу викликає той факт, що організатором заходу виступає представник колишньої проросійської партії, яка нині заборонена в Україні.
Як зауважує Сонюк, до повномасштабного вторгнення навіть топ-посадовці іноді знаходили виправдання рейдерству чи навіть контактам із бізнесом на ТОТ. Однак зараз ситуація інша: будь-яка спроба сприяти російській пропаганді, навіть під прикриттям «бізнесових проблем», може мати наслідки за серйозними статтями Кримінального кодексу – аж до злочинів проти основ національної безпеки.