Міністри оборони G7 провели зустріч в Неаполі: головні меседжі
Незворотний шлях. Країни “Групи семи” підтримують повну євроатлантичну інтеграцію України. Міністри оборони напередодні зібралися в Неаполі вперше за понад останні пів століття. Участь у зустрічі взяла й Україна. Найважливіші меседжі зібрала Ірина Іванова.
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто зустрічає гостей в Королівському палаці Неаполя. Уперше за історію існування G7 країни-учасниці збираються на рівні міністрів оборони. Запрошені також генсек НАТО Марк Рютте, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель та міністр оборони України Рустем Умєров. На повістці дві війни – в Україні та на Близькому сході.
Гвідо Крозетто, міністр оборони Італії:
Жорстока російська агресія в Україні, дійсно критична ситуація на Близькому Сході, у поєднанні з глибокою нестабільністю в регіоні Субсахарської Африки та зростаючою напруженістю в Індо-Тихоокеанському регіоні, підкреслюють погіршення безпекової ситуації. І прогнози на найближче майбутнє не можуть бути позитивними.
Україні присвятили окрему зустріч. Міністр Умєров, як вказано на сторінці Міноборони, обговорив з колегами розвиток української оборонки та запросив інвестувати в неї, а також представив ключові аспекти плану перемоги. Він закликав пришвидшити постачання обіцяної допомоги. Не припиняти свою військову підтримку обіцяє й Берлін.
Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:
Німеччина – з тих, хто вже робить багато. Цього року ми витратили понад вісім мільярдів євро і витратимо ще. Наступного року буде понад чотири мільярди. Тож ми на правильному шляху. І докладаємо зусиль для надання додаткових коштів, але головне – забезпечити, щоб підготовка українських солдатів і далі прогресувала, оскільки це відіграє все більш центральну роль.
За словами німецького міністра, вплив російсько-української війни давно вийшов за геополітичні рамки Європи. Пісторіус каже, що свою роль у цій війні відіграє Китай, коли дає росії підтримку, хоч і не безпосередньо. А також Північна Корея, яка постачає агресору зброю та, можливо, своїх людей. Щодо залучення контингенту з КНДР – підтверджень поки що немає. Про це розповів голова Пентагону Ллойд Остін. Каже, США відстежують ситуацію.
Ллойд Остін, міністр оборони США:
Я бачив повідомлення в медіа. На цю мить я не можу їх підтвердити. Ми продовжимо це розслідувати. Якщо це так, то це, очевидно, серйозно, і вказує на те, що путін має проблеми. Як ви знаєте, він продовжує втрачати багато людей, і ви чули, як я раніше казав, що він втратив понад 350 000 людей – убитих і поранених. Ми вважаємо, що ця цифра набагато вища, путін кілька місяців тому звертався по допомогу до Північної Кореї та Ірану, коли почав відчувати серйозні проблеми з боєприпасами. Те саме може бути стосовно людей. Але знову ж таки, якщо це правда, то це серйозно, і ми будемо продовжувати спостерігати за ситуацією.
Раніше про підготовку північнокорейських військових до війни в Україні розповів Президент України. За його словами, йдеться про цілу бригаду в 10 тисяч бійців. А національна розвідслужба Південної Кореї звітує про підготовку 12 тисяч солдатів з боку КНДР для участі в російсько-українській війні.
Ірина Іванова, кореспондентка:
У своїй фінальній декларації міністри підкреслили намір надалі надавати допомогу Україні та висловили підтримку на незворотному шляху України до НАТО. Кінцева мета, йдеться в повідомленні, всеосяжний, справедливий і міцний мир згідно з міжнародним правом.