23 Листопада, 2024
Головна » Вибори у США: чому ЄС і НАТО готуються до найгіршого

Вибори у США: чому ЄС і НАТО готуються до найгіршого


За американськими виборами спостерігає політикум у Брюсселі. Економічні, політичні та військові відносини між США та ЄС впливають на долі мільйонів людей по обидва боки Атлантики. Не в останню чергу і на підтримку України у війні проти росії. І зміна політичного курсу в Білому домі може внести зміни в цю співпрацю. Які саме? 

Ніхто не може передбачити результатів виборів у США, але Європа готує стратегію на випадок перемоги Дональда Трампа. Про це пишуть одразу кілька американських медіа напередодні волевиявлення у США. Європейські політики не відкидають можливості перемоги Камали Гарріс, проте побоювання викликає потенційне повернення в Білий дім колишнього президента-республіканця.

Розмови про заходи безпеки, “що захищають від Трампа”, стали невідʼємною частиною обговорень у Брюсселі – пише “Вашингтон пост” з посиланням на 15 джерел серед політиків, дипломатів та аналітиків з п’яти європейських країн. Дискусії точаться довкола того, як захистити домовленості в галузі безпеки, зокрема, щодо війни росії проти України. Для цього Євросоюз намагався протиснути допомогу Києву — до листопадових виборів, а нове керівництво НАТО перебрало на себе деякі завдання Пентагону з координації військової допомоги Україні – пише видання. 

“Це факт, що Джо Байден, ймовірно, останній президент, який дійсно є трансатлантичним у традиційному сенсі — у плані свого характеру та кар’єри”, — сказав Томас Ерндл, консервативний німецький законодавець і заступник голови парламентського комітету з питань закордонних справ.

Саме тому Європі необхідно взяти на себе більше відповідальності, особливо у питаннях безпеки.

Трамп не раз говорив, що здатен за добу припинити війну росії проти України. І до цього ставляться серйозно у європейських столицях — пише “Політіко”. Як розповів журналістам європейський дипломат на умовах анонімності, прихід республіканця до влади може обірвати допомогу Україні й розвʼязати кремлівському лідеру руки. Існують побоювання, пише видання, що путін може напасти на якусь із балтійських країн, щоб випробувати на міцність і без того слабку відданість Трампа НАТО. Тим часом генсек Альянсу каже, що готовий працювати з будь-якою адміністрацією.

Марк Рютте, генеральний секретар НАТО:

Щодо американських виборів – хай хто їх виграє, ми будемо працювати й з Камалою Гарріс, і з Дональдом Трампом. І подбаємо про єдність Альянсу. Не сумніваюсь, бо це в наших інтересах і тут, і в Сполучених Штатах.

Євросоюз уже співпрацював зі Сполученими Штатами за президентства Дональда Трампа, тож політики більше підготовлені до його можливого другого терміну – пише “Вашингтон пост”. За даними медіа, європейські чиновники розробили стратегії для переговорів з республіканцем, якщо він переможе на виборах. Вони можуть, зокрема, запропонувати йому співпрацю проти торгівлі з Китаєм, а також збільшити імпорт США в Європу.