Стефанчук закликав Естонію підтримати український План перемоги
Сьогодні ми потребуємо швидких рішень. Ми потребуємо збільшення військової допомоги Україні. Про це голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив на пленарному засіданні Рійгікогу в Естонській республіці, що транслювалось в ефірі телемарафону “Єдині новини”.
“Сьогодні ми потребуємо швидких рішень. Ми потребуємо збільшення військової допомоги Україні. Нам конче необхідні системи ППО, щоби врешті решт закрити небо над Україною і захистити наших громадян. Я прошу вас сприяти створенню повітряного щита над західними регіонами України і сусідніх з ЄС та НАТО країн. Ми просимо вас допомогти зняти будь-які обмеження на надання і використання Україною далекобійної зброї для ураження військових обʼєктів та цілей на території рф, які є ключовими для здійснення агресії. Нам потрібні літаки винищувачі і відповідне навчання наших пілотів. Ми потребуємо підтримки енергетичного сектору. Ми просимо вашої подальшої адвокації щодо порушення цих питань перед нашими партнерами”, – зазначив Стефанчук.
Він додав: “Буквально тиждень тому президент України Володимир Зеленський представив план перемоги українському народові. Дозвольте його презентувати й вам. Він складається з 5 пунктів. По-перше, ми очікуємо на швидке запрошення України в НАТО. Сам факт запрошення стане фундаментальною основою для подальшого миру. Другий пункт сконцентрований навколо зміцнення оборонної здатності України. Цей пункт передбачає продовження операцій сил оборони у визначених районах російської федерації, посилення українських позицій і знищення наступального потенціалу рф на окупованих територіях. Третій пункт стосується стримування агресора. Ми пропонуємо розмістити на нашій території комплексний не ядерний стратегічний пакет стримування. Пакет стримування покликаний демотивувати агресора від ескалації війни і повернути його за стіл переговорів. У четвертому пункті йдеться про стратегічний економічний потенціал. Ми маємо значні родовища критично важливих ресурсів. Ми пропонуємо укласти угоду щодо спільного захисту цих ресурсів, інвестування в їх видобуток і використання. І пʼятий пункт розрахований на реалізацію після закінчення війни. Європі та світу потрібна безпека не тільки сьогодні, але й завтра. Повоєнній Європі українські військові будуть готові замістити окремі наявні військові контингенти. Наша армія має сьогодні реальний досвід війни”.