23 Січня, 2025
Головна » Кремль планує злиття “Роснефти”, “Газпром нефти” та “Лукойлу” в єдину нафтову компанію – WSJ

Кремль планує злиття “Роснефти”, “Газпром нефти” та “Лукойлу” в єдину нафтову компанію – WSJ


Російська влада працює над планом злиття найбільших нафтових компаній, у ході якого державна “Роснефть” поглине “Газпром нефть” і “Лукойл”, пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

Переговори між керівництвом нафтових компаній та чиновниками відбувалися впродовж останніх місяців. Джерела WSJ стверджують, що ці обговорення свідчать про плани путіна спертися на енергетичний сектор у підтримці військових видатків.

За словами співрозмовників газети, російський диктатор уявляє собі  “гіганта, здатного конкурувати з Саудівською Аравією”. Крім того, об’єднана компанія зможе ефективно протистояти західним санкціям.

Читайте також

Саудівська Аравія попередила про падіння цін на нафту до $50 – WSJ

При цьому визначеності в уряді немає: деталі будь-якого плану можуть змінитись, а самі переговори можуть призвести до угоди, а можуть і закінчитися нічим. Злиття нафтових компаній обговорюється не вперше, але, як кажуть співрозмовники WSJ, ці плани вже стикалися з протидією з боку керівництва “Роснефти” та “Лукойла”.

Перехід “Лукойла” під прямий державний контроль ознаменував би великий крок на шляху до скасування приватизації природних багатств після розпаду СРСР, зазначає WSJ.

Однак якщо ці плани втіляться, то утворена “суперкомпанія” може стати другим за величиною виробником сирої нафти в світі після саудівської Aramco, а обсяги її видобутку будуть втричі вищі, ніж у американської Exxon Mobil. Це дозволить росії підняти ціни для клієнтів з Індії та Китаю – основних ринків її збуту.

Важливу роль у переговорах грає глава “Роснефти” Ігор Сєчін, але неясно, чи очолить він у результаті компанію, що утворилася. Ще одним можливим кандидатом на цю посаду WSJ називає гендиректора “Газпром нефть” Олександра Дюкова.

Читайте також

Євросоюз затвердив стелю ціну на нафтопродукти з росії

Представник “Роснефти” назвав інформацію The Wall Street Journal хибною і заявив, що вона “може бути спрямована на створення конкурентних переваг на користь інших учасників ринку”. У “Лукойлі” переговори заперечують. У “Газпром нефть” на запит про коментарі не відповіли.

Раніше “Подробиці” писали про те, як рф обходить санкції та продає нафту.