23 Січня, 2025
Головна » Розмова Трампа й путіна: чи була вона та про що говорили

Розмова Трампа й путіна: чи була вона та про що говорили


Чи говорили путін з Трампом? В наелектризованому післявиборчому інформаційному просторі продовжують обговорювати інсайд “Вашингтон Пост” про ймовірну телефонну розмову обраного президента США та російського диктатора. У ній нібито Трамп вимагав від опонента не ескалувати ситуацію. У кремлі від такого факту відхрестилися. У стані республіканців натомість зберігають інтригу та розподіляють майбутні посади. Докладніше зі свіжою добіркою новин зі США – матеріал наших кореспондентів. 

Була чи не було розмови Трампа з путіним? Політичні оглядачі та аналітики з цікавістю стежать за сигналами, які випромінює штаб республіканців, окрилений перемогою Дональда Трампа на президентських виборах. 

Напередодні, посилаючись на інсайд, “Вашингтон Пост” написала, що два лідери спілкувалися телефоном. Ще минулого четверга.

“Під час телефонної розмови, яку Трамп провів зі свого маєтку у Флориді, він порадив російському президентові не ескалувати війну в Україні та нагадав йому про значну військову присутність Вашингтона в Європі”, – сказав один із тих, хто знайомий з телефонною розмовою. Він, як і інші опитані щодо цієї історії, розповів це на умовах анонімності, щоб обговорити делікатне питання.

Щобільше, видання “Вашингтон Пост” стверджує, що Київ повідомили про розмову та українська сторона не заперечувала проти неї. Натомість у нашому МЗС запевняють, що нічого не знали про цю комунікацію. 

А от у кремлі взагалі від самого факту бесіди відхрестилися. Мовляв, то вигадка журналістів. У стані ж Трампа, на запит редакції “Фокс Ньюз”, інформацію не підтвердили, але й не спростували. 

“Ми не коментуємо приватні розмови між президентом Трампом та іншими світовими лідерами”, – заявив директор із комунікацій Трампа Стівен Ченг. “Президент Трамп рішуче виграв історичні вибори, і лідери з усього світу знають, що Америка повернеться до лідерства на світовій арені. Тож вони почали процес розвитку міцніших відносин із 45-м і 47-м президентом, оскільки він представляє глобальний мир і стабільність”. 

Міжнародні політичні оглядачі схиляються до думки, що дзвінок усе-таки був. Але, імовірно, він кремлю не сподобався. А от британський міністр оборони вважає, якщо розмова відбулася, це добрий знак. 

Якщо повідомлення правдиві, міністр оборони Великої Британії Джон Гілі вважає, що це “дуже хороший перший крок і рання ознака” того, що нова адміністрація Трампа залишатиметься з Україною.

Тим часом команда Байдена у залишку своєї каденції намагається забезпечити максимальну підтримку Києва. Радник з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що чинний президент США переконуватиме свого наступника та конгрес фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.

Джейк Салліван, радник з національної безпеки США:

Президент Байден наведе аргументи на користь того, що потрібні додаткові ресурси для України і після завершення його терміну, бо загроза для України залишиться незалежно від того, що саме відбудеться на полі бою чи за столом перемовин, і Сполучені Штати не мають відмовлятись від своїх зобов’язань перед Україною або перед 50 країнами, які об’єднались на захист України в Європі та Азії.

Натомість у штабі республіканців поки зайняті розподілом портфелів. Зокрема стало відомо, що на посаду посла в ООН Дональд Трамп просуватиме запеклого критика цієї організації – 40-річну Еліз Стефанік. На думку оглядачів “Політико”, це свідчить про дуже рішучу підтримку Ізраїлю. Окрім того, повідомляють, що новообраний президент тисне на претендентів щодо посади голови Сенату, щоби вони дали йому можливість призначити деяких кандидатів на керівні посади в уряді США без схвалення в Сенаті. Також відомо, що до оновленої команди Трампа не увійдуть впливові чиновники з минулого кабінету Нікі Гейлі та Майк Помпео.