23 Січня, 2025
Головна » Тайвань передав Україні американські ЗРК HAWK – Forbes

Тайвань передав Україні американські ЗРК HAWK – Forbes


Тайвань таємно переозброїв українську ППО”. Під таким заголовком Forbes опублікував матеріал про передачу Тайванем Україні американських ЗРК HAWK.

За словами колишнього чиновника Пентагону Тоні Ху, Тайвань передав ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer, а також пускові установки та радари. 

Вони доповнять системи HAWK, подаровані Києву США та Іспанією. І тепер Україна може розгорнути до 15 батарей HAWK виробництва Raytheon, кожна з яких має щонайменше 6 пускових установок з трьома ракетами та пов’язані з ними радари, пише Forbes. І тепер ЗРК HAWK становлять майже третину української ППО. 

Цю інформацію спростували аналітики Defence Expres. Джерело – вищезгаданий Тоні Ху був названий “Форбсом” “представником Пентагону”, хоча є колишнім представником компанії Raytheon в цій країні.

Також невідомо на основі яких даних було заявлено, що Україна могла отримати аж 15 батарей ЗРК MIM-23 Hawk.

Іспанія заявляла, що передала ЗСУ дві батареї ЗРК Hawk на 6 пускових установок кожна. Ймовірно, іспанці давали і запас ракет, який міг бути відновлений за рахунок “непрямої передачі” від Тайваню. Тим більш, що іспанська армія планує використовувати MIM-23 Hawk як мінімум до 2030 року.

Влітку 2023 року офіційні особи США вели переговори зі своїми колегами на Тайвані про викуп дюжини батарей HAWK (з близько сотні пускових установок), які тайванські сили почали виводити з експлуатації ще у 2015 році.

Така велика партія HAWK мала допомогти Києву вирішити назріваючу кризу: неминуче вичерпання запасів ракет для колишніх радянських С-300 і батарей ЗРК “Бук”. Відтоді Україна диверсифікувала свою мережу протиповітряної оборони, інтегрувавши широкий спектр іноземних ракет, пускових установок і радарів.

Ця диверсифікація є ключовою. Чим більше різних систем ЗРК експлуатує Україна, тим більше різних ракетних запасів і виробничих ліній вона може використати, щоб озброїти ці системи замінними ракетами. Десятки країн використовують або експлуатують батареї HAWK.Україна повинна мати можливість отримувати сотні ракет за прямої участі США чи без неї.

HAWK не в тому ж класі, як найкращий ЗРК Patriot, який має радіус дії до 160 км з бортовою радіолокаційною системою самонаведення. Ракета HAWK має радіус дії лише 48 км, наводячись від наземного радара, що відбивається від повітряної цілі.

Основним недоліком системи HAWK є те, що її радар чутливий до перешкод. Фахівці радять інтегрувати старі ракети та пускові установки з кращим радаром, наприклад, від новішого NASAMS.

“HAWK більше 60 років. Але він простий, надійний, високомобільний, легко модернізується і відмінно працює проти повільніших безпілотників, крилатих ракет і літаків. Як бонус, 5-метрова ракета HAWK сумісна з іншою, більш сучасною системою протиповітряної оборони, яку використовує Україна: американсько-норвезькою національною ЗРК NASAMS, яка також є в України”, – пише видання.