21 Листопада, 2024
Головна » Зеленський представив у Раді План внутрішньої стійкості (відео)

Зеленський представив у Раді План внутрішньої стійкості (відео)


Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План внутрішньої стійкості України, який складається з десяти пунктів. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Трансляція виступу глави держави не велася.

Ключові тези Плану внутрішньої стійкості:

  • Ми не торгуємо суверенітетом і територіями.
  • Ми не дозволимо використовувати Україну в чиїхось виборах в Європі.
  • Можливо, Україні доведеться пережити декого в Москві, щоби повернути повну цілісність.
  • Виборів не буде до кінця війни.
  • Зменшення мобілізаційного віку не буде.
  • Буде запроваджений Військовий омбудсмен та Технологічна ставка.
  • Прямі кошти для бригад мають бути збільшені.
  • Поставлене завдання створити 3000 крилатих ракет.
  • У березні 2025 року буде індексація пенсій на рівень інфляції.
  • Буде створено Міністерство обʼєднання України, до кінця року представлять кандидатуру міністра.
  • До кінця року будуть заповненні всі вакансії українських послів. Анонсовані заміни по країнам G7.
  • Україні потрібне множинне громадянство.
  • Час московської церкви минув.
  • У наступному році з’являться 11000 “помічників ветерана” – фахівців з супроводу ветеранів.

План стійкості буде деталізований за участі громадянського суспільства, бізнесу, культурних діячів та експертів. Весь план з додатками буде представлений у грудні.

1. Єдність – перший пункт плану стійкості. Президент наголосив на важливості об’єднання як всередині країни, так і зовні. Міжнародні партнери мають продовжувати і посилювати підтримку України. За словами Зеленського, вибори у країні будуть після перемоги.

Конституція і закони не дозволяють проводити вибори в воєнний час. Ніхто в світі цього не вимагає. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори.

2. Фронт. Зміна підходів до управління в армії. Має бути створена посада Військового омбудсмана. Зниження мобілізаційного віку НЕ буде. Міноборони та військове командування має представити нову систему контрактів для громадян, які не досягли віку мобілізації.

3. Зброя. Нарощування виробництва зброї в Україні та співпраці з партнерами. Буде створена Технологічна ставка. Дрони мають компенсувати відсутність артилерію в армії. Наступного року Україна виробить як мінімум 30 тисяч далекобійних дронів. Також поставлене завдання зробити 3000 крилатих ракет і ракет-дронів. Бригадам потрібно більше власних коштів, буде збільшено прямі кошти для бригад. 

4. Енергетика. Гарантування енергетичної стійкості, атомна генерація – пріоритет, раціональне енергоспоживання, адаптація до ринкових відносин в енергетиці після війни. До кінця року підготують паспорти енергетичної стійкості для всіх областей. Цей пункт містить закритий додаток.

5. Гроші. Цей пункт міститиме додаток до Плану стійкості, який затвердять разом з бізнесом. Передбачено страхування військових ризиків, дерегуляція, зменшення частки перерозподілу ВВП, безпека для бізнесу від силовиків. Локалізація – все що можемо виробляти в Україні, має закуповуватись в Україні. Потрібен стимул для детінізації економіки та збереження людського капіталу.

6. Безпека. Модернізація стандартів укриттів. Мають бути рамки металошукачів на вході у всі школи та інші державні установи. Зміцнення державного кордону. 

Україні потрібне лідерство в технологіях по розмінуванню. Навчання українців первинній медичній допомозі. 

7. Громади. Більше повноважень Конгресу регіональних громад. Передбачені податкові пільги для прифронтових територій. Тилові громади мають підтримувати та допомагати фронтовим громадам. 

8. Людський капітал. Має бути створений Національний стандарт безбарʼєрності. Час московської церкви закінчився, необхідно розвивати партнерство між державою та церквою. Потрібен інститут множинного громадянства та перезапуск дипломатичної служби. До кінця року будуть проведені заміни серед послів. Також буде створено Міністерство обʼєднання України.

9. Культура. Буде ініційований “культурний Рамштайн”. Держава сприятиме створенню кафедр україністики в іноземних університетах. Необхідно створення повністю українського контенту, який зможе повністю замістити російський. 

10. Політика Героїв. Політика меморіалізації війни, вшанування пам’яті її учасників, їхня інтеграція в суспільство. 

Передбачається залучення ветеранів на державну службу. Створення у 2025 році в кожній громаді реабілітаційних відділень. Додаткова оплата для сімейних лікарів за контракт з ветераном. Запровадження посад 11 000 фахівців з супроводу ветеранів. Створення щонайменше 80 ветеранських просторів. Всі ветерани мають отримати квартири.