25 Листопада, 2024
Головна » “Мирний план” Китаю і Бразилії: професор Магнотта вказала на його слабкі місця

“Мирний план” Китаю і Бразилії: професор Магнотта вказала на його слабкі місця


“Мирний план” щодо України, який Китай просуває разом з Бразилією, відверто грає на руку путіну, а реалізація запропонованих пунктів лише заморозить війну. Про це в ексклюзивному інтерв’ю “Подробицям” розповіла доктор філософії, професор і експертка з політики США, Китаю та Латинської Америки Фернанда Магнотта.

“Я дуже критично ставлюся до мирного плану Китаю та Бразилії. Я вважаю, що базові ідеї мирного плану непогані, наприклад розмови про припинення війни, розмови про відкриті канали, розмови про припинення вогню. З цим можна погодитися… І я розумію, чому Бразилія намагається зіграти цю роль миротворця. Та для мене не дуже зрозуміло, і з ким та чому вони намагаються це зробити…

Нинішній бразильський уряд, як і багато інших політичних груп у Бразилії, вважають, що Бразилія занадто велика на світовій мапі, щоб бути просто регіональною державою. Тож вони вірять, що Бразилія може відігравати більш актуальну роль у світі. Уряд хоче, щоб Бразилія була глобальною державою… 

У бразильському уряді є відчуття, що країна хоче брати участь у величезних глобальних дискусіях,

але діючі супердержави не запрошують Бразилію сидіти за цим столом. Ось чому іноді для деяких людей у всьому світі здається, що Бразилія, наприклад, не стає на бік української війни. І оскільки Бразилія не стає на чийсь бік, очевидно, вважають, що Бразилія є проросійською. Але це неправда…

Основні тези їхнього мирного плану не є проблемою. Але коли мова заходить про те, з ким пропонується цей мирний план… Чи означає це, що ми маємо бути із цими країнами на одній хвилі? Що ставить Бразилію, Росію та Китай іноді в один ряд? Ми хочемо побудувати світ, який відрізняється з точки зору розподілу влади, ми хочемо змінити існуючі інститути. Всі три країни із цим згодні. Але що мене трохи бентежить, так це те, що кожне з цих слів, багатосторонність і багатополярність, у цих трьох країнах мають різне значення.

Ми в Бразилії розуміємо багатополярність і мультилатералізм по-своєму, а в Китаї – по-іншому, і в Росії – по-іншому. Але всі використовують ті самі слова, розумієте. Це різні концепції, але ті самі слова. І я думаю, що це, на мій погляд, проблема мирного плану. Це не проблема припущень. Припущення правильні. Але чи ваші партнери визначають це майбутнє, так само як і ви? Моя відповідь – ні.

Бразилія не хоче того ж, що й Росія та Китай. І саме тому я критично ставлюся до цього плану, тому що вважаю Бразилію хорошим посередником у вирішенні конфлікту. Бразилія може бути хорошим переговорником. І у неї є багато причин на це, включаючи той факт, що вона може розмовляти з іншою стороною”, – розповіла професор Магнотта.