29 Грудня, 2024
Головна » Політична криза в Грузії: чи будуть законними рішення парламенту, який країна не визнає

Політична криза в Грузії: чи будуть законними рішення парламенту, який країна не визнає


Політична криза у Грузії. Місцеві жителі так і не визнали результатів парламентських виборів. Люди продовжують виходити на мітинги. Парламент тим часом почав роботу. Щоправда, у неповному складі та всупереч Конституції країни. Що відбувається у Тбілісі? Чи будуть законними рішення парламенту, який країна не визнає? Відповіді нададуть мої колеги.

Під гучні вигуки кількох тисяч людей грузинський парламент зібрався на перше засідання. Опозиція його бойкотувала, тому в залі всього 88 депутатів. Це трохи більш ніж половина.

Поки політики, як справжні патріоти, слухають гімн, від народного гніву їх захищають силовики та високий паркан. На ньому вже наклеїли портрети володимира путіна та проросійського політика й олігарха Бідзіни Іванішвілі – засновника і почесного голови проросійської політичної сили “Грузинська мрія”. Яка оголосила себе переможцем парламентських виборів. Та люди результатів цього голосування так і не визнали.

Ніно Гіоргадзе, викладачка:

Ми тут, тому що люди не обирали цей парламент, а президент не скликав цю сесію. А також через інші причини, які усі ми добре знаємо.

Через крижаний дощ акція була нечисленною та одразу по закінченню засідання люди почали розходитися. Адже дехто із них вже провів на площі понад добу. Ввечері президент Грузії Саломе Зурабішвілі опублікувала звернення до народу.

Саломе Зурабішвілі, президент Грузії:

У кожного має боліти серце, тому що сьогодні парламенту Грузії більше не існує, а керівна команда, одна партія, проігнорувала Конституцію. Мені дуже їх шкода. Насамперед шкода Кобахідзе як автора цієї Конституції. Схоже, деякі речі він не зміг прорахувати, інакше йому не довелося б перевертати Конституцію з ніг на голову.

За Конституцією країни, перше засідання нового парламенту має призначити президент Грузії. Однак Саломе Зурабішвілі цього не зробила і подала позов до Конституційного суду, вимагаючи скасувати результати виборів. І поки суд розглядає справу, парламент може лише очікувати на його рішення. Та попри це, “Грузинська мрія” зібралася на засідання і проголосувала за те, щоб визнати повноваження парламенту.