Угорщина “ймовірно” шпигувала за делегаціями ЄС: деталі розслідування журналістів
Бельгійські та угорські журналісти виявили, що угорські спецслужби могли займатися незаконним шпигунством за посадовцями ЄС, коли ті відвідували країну. Про це повідомляє De Tijd та Direkt36.
Зокрема, співробітники Інформаційного офісу Угорщини (IH) стежили за представниками Європейського офісу боротьби з шахрайством (OLAF).
Діяльність угорських спецслужб припадає на період із 2015 по 2017 рік, коли співробітники OLAF розслідували діяльність компаній, пов’язаних із прем’єр-міністром Віктором Орбаном.
Журналісти зазначають, що угорські спецслужби могли використовувати такі методи для відстежування:
- обшуки готельних номерів делегацій ЄС,
- злам ноутбуків та завантаження конфіденційної інформації,
- прослуховування телефонних розмов,
- фізичне стеження за посадовцями під час поїздок на автомобілях.
Діяльність угорських спецслужб припадає на період із 2015 по 2017 рік, коли OLAF проводив розслідування щодо компанії, пов’язаної з Орбаном.
Берталан Хавасі, керівник пресслужба офісу прем’єр-міністра, відповів, хоч і не одразу, на запит видання Politico щодо ставлення уряду до фактів у розслідуванні журналістів.
Ми не маємо справу з фейковими новинами.
Однак, як зауважило видання, раніше Угорщину вже звинувачували у зломах телефонів журналістів, активістів та опозиційних діячів, а у 2021 році уряд визнав купівлю ізраїльського шпигунського програмного забезпечення Pegasus.
Раніше ми писали, що в Угорщині та Словаччині бояться диверсій на нафтопроводі “Дружба”.