12 Грудня, 2024
Головна » Мерц у Києві заявив про готовність передати далекобійну зброю Україні

Мерц у Києві заявив про готовність передати далекобійну зброю Україні


Високопоставлені німці у Києві. Вдруге за два тижні. Напередодні у столиці приймали головного опозиціонера Німеччини – Фрідріха Мерца. Він є кандидатом на посаду канцлера і може обійняти її вже навесні. Позиція Фрідріха Мерца у військовій допомозі Україні різниться від позиції чинного канцлера Олафа Шольца. Він виступає за надання далекобійних крилатих ракет “Таурус”, аби Україна могла ефективно захищатися від агресії росії. Подробиці візиту в сюжеті Тетяни Логунової.

Понеділок – день візитів. Рівно за тиждень, після відвідин канцлера Німеччини Олафа Шольца, в Україну приїхав головний опозиціонер Німеччини. Лідер Християнсько-Демократичного Союзу Фрідріх Мерц. Без великої сріблястої валізи, але теж не з порожніми руками.

Це вже другий візит Мерца в Україну за час повномасштабної війни. Він був у Києві у травні 2022-го. Утім, цього разу приїзд лідера християнських демократів не тільки символічний, а й вкрай політично важливий. Наступного тижня Бундестаг винесе вотум недовіри канцлеру Олафу Шольцу і парламент піде на дострокові вибори. Усе вказує на те, що виграють перегони християнські демократи. А це означає – наступним канцлером Німеччини, найімовірніше, стане їхній лідер – Фрідріх Мерц.

До переходу з опозиції у владу Мерц активно готується. Тому й прибув в Україну.

Фрідріх Мерц, лідер Християнсько-Демократичного Союзу:

Мета мого приїзду – отримати інформацію про поточний стан оборони України, про ситуацію на фронті. Я хотів би дізнатися, що ми можемо зробити, аби допомогти Україні захиститися проти російської агресії.

Про все це Мерц говорив із президентом Володимиром Зеленським. Пообіцяв і надалі підтримувати Україну. Також запропонував виробити спільну європейську позицію щодо завершення війни. Створивши контактну групу з країн ЄС та НАТО.

Фрідріх Мерц, лідер Християнсько-Демократичного Союзу:

Я вважаю, що не повинно бути якихось окремих ініціатив з Європи, потрібна загальноєвропейська позиція. І йдеться не тільки про ЄС. Я пропоную сформувати Контактну групу з Німеччини, Франції, Польщі, Великої Британії – чотирьох великих держав Європи та НАТО. Щоби вони узгодили спільне бачення і вже далі виробляли єдину позицію зі Сполученими Штатами.

Володимир Зеленський, президент України:

Ваша пропозиція щодо створення Контактної групи… Якщо чесно, ми вже це організували. Я підтримую цю позицію. Ті країни, які ви назвали, вже є, ми розраховуємо ще на Данію як представника нордік-групи. Ми на них усіх розраховуємо, просто саме Данія могла б представляти нордік-команду. Таку зустріч ми хочемо провести вже у грудні. Бачите, у нас уже є однаковими багато думок.

А ще Україна чекає від імовірного канцлера Фрідріха Мерца далекобійну зброю. На відміну від Олафа Шольца, лідер християнських демократів не раз заявляв про готовність передати українському війську крилаті “Тауруси”. І навіть кілька разів виносив відповідне подання на голосування парламенту. Його позиція не змінилася і перед виборами.

Володимир Зеленський, президент України:

Ми розраховуємо на більш сильні рішучі дії Німеччини. Від вас особисто. Дуже на це розраховуємо. Щодо геополітики, щодо НАТО, хочемо чесно почути вашу позицію. Розраховуємо на посилення далекобійності України.

Фрідріх Мерц, лідер Християнсько-Демократичного Союзу:

Президент Зеленський знає мою позицію щодо “Таурусів”. Вона не змінилася. На зараз вона така: ми мусимо зробити все, аби Україна могла реалізувати своє право на самозахист, без обмежень. І все, щоб ця війна закінчилася якомога швидше.

Дочасні вибори в Німеччині мають відбутися у лютому прийдешнього року. У разі перемоги християнських демократів, Мерц стане канцлером Німеччини не раніше квітня-травня. Лідеру ХДС ще треба буде сформувати керівну коаліцію. У Німеччині цей процес може тривати місяцями.