12 Грудня, 2024
Головна » Винищувачі F-16: наскільки вони посилили ППО та українську армію (відео)

Винищувачі F-16: наскільки вони посилили ППО та українську армію (відео)


Україна отримала від Данії другу партію винищувачів F-16. Західні літаки вже в Україні, однак очікувати на їхню появу на полі бою не варто. Американські винищувачі на першому етапі виконують задачі з захисту українського неба від ворожих ракет і безпілотників. Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” розповів оглядач видання “Мілітарний” Вадим Кушніков.

“Навіть головнокомандувач відзначав ефективність F-16 по відбиттю повітряних атак з боку росії. Вони себе зарекомендували напрочуд добре проти крилатих ракет, проти шахедів. Тобто загалом вони стали вагомою компонентою саме протиповітряної оборони на даному етапі.

Як зазначали у Повітряних силах, введення нових бортів та нового типу, яким є F-16, буде поетапним, тобто для початку це буде інтеграція саме в протиповітряну архітектуру. І далі, за нарощуванням кількості та спроможностей саме льотного складу та наземної обслуги, вони будуть залучатися в інші задачі та місії Повітряних сил. Тобто коло їхніх задач буде розширюватися, але поступово.

Обіцяли (передати F-16 – ред.) дійсно багато країн, ми маємо Європейську коаліцію щодо підсилення спроможностей наших повітряних сил, до яких входить і Бельгія, і Нідерланди. Зараз ми бачимо, що попереду на цьому етапі Данія, інші країни ще готують свої борти для передачі…

Питання підготовки пілотів зараз дуже активно вирішується, ми бачимо, що молоді кадети, як щойно вступили до ВИШів України, вони вже зараз спрямовуються на підготовку до наших західних країн партнерів. Це і Велика Британія, і Франція, де вони проходять початкову льотну підготовку на західних літаках, і з врахуванням можливості у подальшому одразу опановувати західні зразки авіаційної техніки.

Але пілоти лише одна зі складових. тут ще варто сказати про наземну інфраструктуру та персонал.  Це і авіаційні техніки, техніки з обслуговування авіоніки, техніки з обслуговування озброєння. Це більший і ширший спектр задіяних фахівців, які необхідні для ефективного використання F-16. Наземний персонал важливий також, і зараз вони активно проходять підготовку з нашими західними партнерами. Навколо одного літака працює більше 30 людей”, – розповів Вадим Кушніков.