Інавгурація Трампа: політик збирає рекордні донати
Менше як три тижні залишилося до церемонії інавгурації 47-го президента США. І Дональд Трамп зараз збирає рекордні донати на неї. Саму церемонію фінансує держава, але є ще і бали, і бенкети, і обіди, за право відвідати які бізнесмени вже зараз перераховують суми з шістьма, а то й сімома нулями. Про новорічні клопоти команди нового президента США розповість наш спеціальний кореспондент Дмитро Анопченко.
Це не перебільшення – мільярдери зараз вишукувалися в чергу, щоб принести донати на інавгурацію нового президента Америки й принагідно засвідчити свою повагу.
Якщо на свою першу інавгурацію (ми зараз нагадаємо, як вона проходила) Трамп зібрав 107 мільйонів доларів, і це тоді стало рекордом, то зараз інавгураційний комітет республіканця планує отримати 150 мільйонів, а то і більше. “Цікавість просто шалена”, – цитує “АВС” одного з членів оргкомітету інавгурації, який поговорив із телеканалом на умовах анонімності. А ще розказав, що донати зараз надходять від найбільших імен і в бізнесі, і у фінансовому світі, і в інформаційних технологіях. І тут цікаво, як швидко великий бізнес “перевзулся”. Власник “Амазона” і газети “The Washington Post” Джефф Безос був одним з найзапекліших критиків Трампа, видання відмовилося від політики збалансованості та відкрито підтримувало спочатку Байдена, а потім і Камалу. Але щойно стало зрозуміло, що Трамп переміг, від Безоса надійшов 1 мільйон доларів. Або із власником “Фейсбука”, Марком Цукербергом, у Трампа просто війна була… У своїй останній книзі політик пише, що “Марк організував проти нього змову”. Але щойно переможець перегонів став очевидним, Цукерберг і донат на мільйон доларів прислав, і навіть поїхав “на поклон” до Трампа до Флориди, до Мар-а-Лаго. Це лише кілька найбільш гучних прикладів, але якщо взяти список керівників 500 найбільших американських компаній журналу “Форбс”, то більшість з них так чи інакше “відзначилися” донатами і надіслали суми із шістьма чи сімома нулями.
“Під час першого терміну всі зі мною воювали; цього разу всі хочуть бути моїми друзями”, – цитує “Washington Post” слова, які Трамп сказав своєму оточенню, побачивши платіжки.
Причому шлють гроші всі: від найбільшої у штатах служби таксі, “Юбера”, до автовиробників – “Форд”, “Дженерал Моторз”, “Тойота” – всі надіслали чеки.
Підготовка по інавгурації почалась вже зараз. Створюється, ось подивіться, периметр безпеки навколо конгресу, де відбудеться церемонія; вже зараз тут зупинили автомобільний рух, будують поміст для президентської присяги і трибуни для віп-гостей. І всі ці донати дають можливість не тільки продемонструвати лояльність, але й отримати два квитки на церемонію, запрошення на прийом, що відбудеться до неї за участю кандидатів від Трампа на посади міністрів, і на вечерю із самим 47-м президентом та його дружиною Меланією. Хтось хоче використати цю можливість для нових знайомств, хтось – щоб нагадати про себе чи обмінятися телефонами.
І охочих зараз так багато, що в один день всіх вже не вмістити: вирішили організовувати прийоми і 18-го, і 19-го, і 20-го січня – в сам день інавгурації.