У Південній Кореї слідчі не змогли арештувати президента через опір охорони
Південнокорейське управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) повідомило про зупинення ордера на арешт президента країни Юн Сок Йоля, зіткнувшись з опором військових під час спроби затримання. Про це повідомляє агентство Yonhap.
“Ми визначили, що виконання ордера буде практично неможливим через протистояння, що триває, і призупинили його з міркувань занепокоєння про безпеку персоналу на місці”, – йдеться в повідомленні CIO.
В управлінні висловили “серйозний жаль” через поведінку підозрюваного, який “відмовився дотримуватись встановлених законом процедур”. Рішення про подальші кроки ухвалять після перевірки.
Слідчі у супроводі поліції прибули до брами резиденції Юн Сок Йоля близько сьомої ранку за місцевим часом, пише Reuters.
Однак, опинившись на території комплексу, вони зустріли опір з боку співробітників Служби безпеки президента та прикомандированих до неї військових.
Коли слідчі пред’явили ордер, глава Служби безпеки Пак Чон Джун, пославшись на обмеження в зонах, що охороняються, відмовив їм у вході.
Біля резиденції президента зібралося близько тисячі його прихильників, які протестують проти його арешту.
Ордер на арешт президента був виданий судом 31 грудня – у рамках кримінальної справи про заколот через запровадження воєнного стану в країні 3 грудня (воно діяло близько шостої години і потім було скасовано).
Водночас суд видав ордер також на обшук президентської резиденції. Після видачі ордера біля президентського палацу розпочалися протести прихильників Юн Сок Йоля.
Після запровадження воєнного стану опозиція також запустила процедуру імпічменту щодо Юн Сок Йоля, однак парламент Південної Кореї не зміг провести голосування з першого разу.
14 грудня парламент все ж таки схвалив імпічмент. Його має схвалити Конституційний суд, однак рішення він досі не виніс. До цього президент залишається на посаді.