9 Січня, 2025
Головна » Лідери ЄС з нерозумінням поставилися до заяв Трампа щодо Гренландії – Шольц

Лідери ЄС з нерозумінням поставилися до заяв Трампа щодо Гренландії – Шольц


Принцип недоторканності кордонів повинні дотримуватися всі країни, і їх “не можна пересунути силою”. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

За його словами, лідери країн Євросоюзу з нерозумінням поставилися до заяв обраного президента США Дональда Трампа про Гренландію та Панамський канал.

У ході спеціальної заяви канцлер повідомив, що обмінявся думками з низкою глав держав та урядів щодо висловлювань Трампа.

Він зазначив, що принцип недоторканності кордонів поширюється на всі країни незалежно від того, “перебувають вони на сході чи заході від нас”. 

Шольц також висловив прихильність до НАТО. Він назвав альянс “найважливішим інструментом оборони”, однак зазначив, що в найближчому майбутньому ситуація з безпекою в Європі залишиться дуже напруженою.

Канцлер закликав країни Європи до згуртованості та розсудливості та пообіцяв, що ФРН працюватиме над зміцненням обороноздатності у координації з партнерами.

Читайте також

Данія змінила герб через заяви Трампа про Гренландію

Дональд Трамп під час пресконференції 7 січня не став обіцяти, що не застосовуватиме військової сили для встановлення контролю над Гренландією та Панамським каналом.

Він також розповів, що вже веде переговори з владою Панами щодо повернення каналу під контроль США. МЗС Панами сьогодні спростувало заяву Трампа.

Американський політик також запропонував Канаді стати 51-м штатом США та опублікував карту країни з приєднаною Канадою.

Раніше Трамп назвав “абсолютно необхідним” для США володіти Гренландією для “забезпечення національної безпеки та свободи у всьому світі”. Про плани купити Гренландію Трамп говорив і під час першого терміну, але отримував відмову.

Гренландія – найбільший острів у світі. До 1953 року Гренландія була колонією Данії і залишається частиною королівства, отримавши у 2009 році автономію та право на самоврядування. Данія відповідає за зовнішню політику та питання безпеки.

Населення Гренландії оцінюється у 60 тисяч жителів, 90% населення – гренландські ескімоси. Столиця – Нуук.

У 1951 році Данія дозволила США використовувати військову авіабазу Туле на півночі Гренландії. У 1917 році США купили у Данії колонію, яка тепер називається Американські Віргінські острови.

Через заяви Трампа Копенгаген анонсував збільшення видатків на оборону Гренландії як мінімум на $1,5 млрд.