Рада скасувала Господарський кодекс | podrobnosti.ua
Верховна Рада у четвер, 9 січня, ухвалила в другому читанні й цілому законопроєкт №6013 про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період, який ліквідовує Господарський кодекс. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк з “Голосу”.
248 “за” в цілому за скасування Господарського кодексу.
Ініціатором закону про скасування Господарського кодексу є спікер Руслан Стефанчук. Вн пояснював, що мета – дерадянізація українського законодавства.
“Цей закон ЖОДНИМ ЧИНОМ НЕ СПРЯМОВАНИЙ на скасування спеціального законодавства у сфері ведення господарської діяльності, воно залишається чинним у всій своїй різноманітності. Скасовується тільки старий, “совковий” Господарський кодекс, який був прийнятий у 2003 році на противагу проєвропейському Цивільному кодексу, і станом на сьогодні перетворився на вихолощений нормативно-правовий акт, що переважною мірою складається з відсилочних (бланкетних) норм.
Деякі положення (невелика кількість) чинного Господарського кодексу України зберегли свою чинність у цьому законі та будуть діяти впродовж перехідного періоду”, – писав Стефанчук.
За словами спікера, підтриманий законопроєкт вирішує суперечності у приватно-правовому регулюванні:
- усуває правову невизначеність, яка дозволяла маніпуляції;
- зменшує корупційні ризики в системі регулювання приватно-правових відносин;
- скасовує застарілі інститути оперативного управління та повного господарського відання. Натомість вводиться формат оренди, узуфрукту, управління або передачі у власність;
- запроваджує перехідний період для реорганізації;
- реорганізовує приватні, державні та комунальні підприємства, замінюючи їх на товариства з обмеженою відповідальністю та інші цивілізовані організаційно-правові форми;
- сприяє створенню юридичних осіб територіальними громадами, не обмежуючи їхніх прав.
Законопроєкт жодним чином не впливає на роботу комунальних медичних та інших закладів, створених раніше.
Парламент також переносить частину норм із Господарського кодексу до Цивільного кодексу, скасовуючи цей радянський рудимент у законодавстві України.