Влада Гренландії заявила про готовність співпрацювати з адміністрацією Трампа
Влада Гренландії висловила готовність до співпраці з адміністрацією обраного президента США Дональда Трампа. Про це йдеться у заяві міністра незалежності та закордонних справ Гренландії Вівіан Мотцфельдт.
Однак міністр наголосила, що долю Гренландії має визначати лише її народ.
Гренландія сподівається на переговори зі Сполученими Штатами з питань економічного співробітництва, у галузі гірничодобувної промисловості в Гренландії та інших галузях, пов’язаних з розробкою важливих мінеральних ресурсів країни.
Глава МЗС Данії Ларс Лекке Расмуссен раніше припустив, що влада країни готова визнати Гренландію незалежною.
Раніше Трамп назвав “абсолютно необхідним” для США володіти Гренландією для “забезпечення національної безпеки та свободи у всьому світі”. Про плани купити Гренландію Трамп говорив і під час першого терміну, але отримував відмову.
7 січня Трамп оголосив, що його син, Дональд Трамп-молодший відвідає столицю Гренландії Нуук з одноденним візитом. Під час він не мав контактів “з жодними урядовими чиновниками чи політиками”, а лише з місцевими мешканцями.
Гренландія – найбільший острів у світі. До 1953 року Гренландія була колонією Данії і залишається частиною королівства, отримавши у 2009 році автономію та право на самоврядування. Данія відповідає за зовнішню політику та питання безпеки.
Населення Гренландії оцінюється у 60 тисяч жителів, 90% населення – гренландські ескімоси. Столиця – Нуук.
У 1951 році Данія дозволила США використовувати військову авіабазу Туле на півночі Гренландії. У 1917 році США купили у Данії колонію, яка тепер називається Американські Віргінські острови.
Через заяви Трампа Копенгаген анонсував збільшення видатків на оборону Гренландії як мінімум на $1,5 млрд.