13 Січня, 2025
Головна » Шольц блокує пакет допомоги Україні на мільярди євро

Шольц блокує пакет допомоги Україні на мільярди євро


Військова допомога Україні як заручниця передвиборчої боротьби. У Німеччини критикують канцлера Олафа Шольца. За небажання виділяти Україні додаткові три мільярди євро. Хто запропонував дати ці гроші? І чим Шольц аргументує свою відмову, розкаже Тетяна Логунова.

Три мільярди євро для України. Напередодні дочасних парламентських виборів члени німецького уряду сперечаються. Через додаткову військову допомогу для українського війська. Дати більше грошей хочуть міністри закордонних справ Анналена Бербок та оборони Борис Пісторіус. Проти – їхній шеф, канцлер Олаф Шольц. Німецькі ЗМІ повідомляють: він уперто блокує виділення додаткового пакету військової допомоги.

З ініціативою розширити військову підтримку України – Бербок та Пісторіус виступили торік, у листопаді. Одразу після краху урядової коаліції урядовці запропонували виділити Києву ще три мільярди євро. Додатково до вже закладених у цьогорічний бюджет 4-их мільярдів. І склали список зброї, яку планують профінансувати за ці кошти. У ньому: три батареї систем протиповітряної оборони IRIS-T, ракети для комплексів “Patriot”, колісні гаубиці та артилерійські боєприпаси. Бербок та Пісторіус попросили Шольца терміново звернутися до бюджетного комітету Бундестагу. Аби він виділив гроші ще до позачергових виборів. З огляду на складну ситуацію на фронті та зміну влади в Сполучених Штатах.

Канцлер відмовив. Мовляв, немає нагальної потреби. Хоча ще кілька місяців тому сам пропонував уряду дати Україні ці три додаткові мільярди! Через що публічно розсварився зі вже колишнім міністром фінансів! То що змінилося відтоді?

Політична ситуація. Невдовзі вибори. Шольц не хоче ухвалювати такі важливі рішення за уряд, який прийде до влади навесні. І боїться втратити симпатії виборців. Бо ті вважають, що Німеччина й так достатньо підтримує Україну.

За таку позицію Шольца вже розкритикували вільні демократи та “зелені”. Вони вимагають від канцлера негайно розблокувати виділення додаткових мільярдів. Щоб допомога Україні не стала заручницею німецької передвиборчої боротьби. Сам Шольц мовчить. Офіційна позиція уряду – “жодних коментарів”.

Німеччина є одним із головних донорів військової помочі Україні. Від початку повномасштабної війни Берлін передав українському війську зброї та техніки на суму майже 20 мільярдів євро. Пакети військової допомоги надходять майже щомісяця. Останній Україна отримала торік у грудні.