Бербок пішла з наради після відмови Шольца надати зброю Україні – Bild
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок залишила урядове засідання після того, як канцлер Олаф Шольц заблокував виділення нового пакету допомоги Україні. Про це повідомляє Bild.
Канцлер спробував затримати главу МЗС, однак розгнівана міністр залишила приміщення незважаючи на прохання Шольца. Інцидент стався на очах інших політиків і журналістів.
Пізніше Бербок заявила, що суть фотографії “неправильно зрозуміли”, це було просто “таке фото2, яке невірно інтерпретували ЗМІ.
Глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус та Анналена Бербок активно просувають новий пакет допомоги ЗСУ для відбиття російської агресії.
Міністри планували передати Україні ППО IRIS-T, снаряди та ракети для зенітних комплексів Patriot, десять гаубиць, а також боєприпаси. Загальна сума запланованого траншу має скласти 3 млрд євро.
Вперше про те, що Олаф Шольц може заблокувати поставки, Der Spiegel повідомляв 9 січня.
Пізніше міністр оборони ФРН заявив, що додаткову допомогу Україні не буде заблоковано офісом канцлера. 13 січня Борис Пісторіус оголосив про передачу Україні першої нової колісної гаубиці RCH 155 для посилення артилерійських можливостей Сил оборони.
На з’їзді Соціал-демократичної партії Німеччини Шольц виступив з передвиборною промовою, де сказав, що підтримка Києва Берліном залишиться незмінною.
Він пообіцяв “робити для України більше”, але зазначив, що це має відбуватися “не за рахунок інших завдань, які стоять перед Німеччиною”.
Німеччина – другий за обсягом постачальник допомоги ЗСУ – з початку бойових дій виділила Україні майже 28 млрд євро на відбиття російської агресії.
На початку грудня до Києва з неоголошеним візитом прибув канцлер ФРН Олаф Шольц.
Він провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським і оголосив про додаткове постачання озброєння на 650 млн євро.
За тиждень українську столицю несподівано відвідав лідер опозиційного Християнсько-демократичного союзу та кандидат у канцлери Фрідріх Мерц, щоб запевнити Україну в планах ФРН підтримувати її надалі.