Через прорив оборони Харківщини у 2024 році затримано двох генералів і полковника – ДБР (відео)
ДБР затримало двох генералів та полковника через недбалість яких ворог зміг захопити частину території Харківщини у травні 2024 року.
Йдеться про екскомандира ОТУ “Харків” Юрія Галушкіна, генерал-лейтенанта Артура Горбенка, який командував 125-ю окремою бригади тероборони та полковника Іллю Лапіна – екскомандира 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади.
На думку слідства, своїм недбалим ставленням до військової служби вони дозволили російським військам захопити частину території Липецької сільської тергромади Харківського району. Також дії командирів призвели до втрати особового складу та озброєння, зірвали заходи з оборони державного кордону у зоні їх відповідальності.
Зокрема генерал Галушкін не вірно оцінив потенціал ворога та обстановку на ділянці відповідальності та своїми діями також сприяв самовільному залишенню поля бою бійцями 125 обр ТрО.
Напередодні він вніс заставу в розмірі 5 мн грн за вихід із СІЗО, але знову був затриманий.
Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян.
“Оголошені підозри передбачають продовження дослідження фактів, які пов’язані з проривом оборони Харківщини у травні 2024 року. Тут варто зауважити, що у травні 2024 року скільки у нас, як у громадян, було запитань як так могло трапитись, що ми знову частково втратили відвойованої у ворога землі.
Ці питання були у суспільства,у вищого керівництва країни, правоохоронців, зокрема у ДБР. Тому з травня 2024 року по січень 2025-го, коли були оголошені підозри, була проведена кропітка робота…
На даному етапі оголошено підозри двох генералам і одному полковнику. Це якщо ми говоримо по 125 бригаді…
Коли встановлюються нові факти, може бути оголошена нова підозра одній і тій самій особі. У даному випадку процедура жодним чином не порушується. Про те, що ці факти, які встановили слідчі, про прорив кордону і оголошені підозри у сприянні самовільному залишені поля бою, або відмови діяти зброєю – це лише підозра. Це означає, що є напрацювання, які свідчать про те, що ця посадова особа була залучена до цих процесів…
За подібні кримінальні правопорушення посилюють відповідальність умови воєнного стану. Відповідальність за них – більше 10 років позбавлення волі…
Я не виключаю, що можуть бути оголошені нові підозри, у скоєнні тих чи інших правопорушень, які стосуються оборони Харківщину у 2024 році”, – заявила Тетяна Сап’ян.