США зірвали переговори у Лондоні через відмову України визнати Крим російським

Міністри закордонних справ Великої Британії, Франції, Німеччини та України відклали заплановані переговори про завершення розпочатої росією війни проти України, які планували провести у Лондоні 23 квітня. Про це повідомляє Sky News.
За даними британського телеканалу, обговорення мирного плану поки що триватиме на рівні високопосадовців, але не голів зовнішньополітичних відомств.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, незважаючи на зниження рівня переговорів, за даними Sky News, все-таки приїде до Лондона, де проведе зустріч з главою британського МЗС Девідом Леммі, а спецпосланець президента США Кіт Келлог зустрінеться з французькими та німецькими чиновниками.
Зустріч на найвищому рівні скасували після того, як держсекретар США Марко Рубіо відмовився їхати на переговори до Лондона, як стверджується через “технічні проблеми в розкладі”.
Щойно про це стало відомо, Франція та Німеччина зупинили підготовку до візиту своїх міністрів до Лондона. Прогнозується, що зустріч на рівні міністрів може відбутися пізніше.
Очікувалося, що на переговорах у Лондоні США запропонують визнати окупований Крим російським. Це одна з ключових вимог Дональда Трампа щодо завершення війни.
Загалом “мирний план” Трампа передбачає:
- негайне припинення вогню по лінії фронту;
- прямі переговори між Україною та рф;
- відмова України від намірів вступити до НАТО (членство в ЄС допускається);
- США визнають російський статус Криму де-юре, а де-факто – російський контроль і над іншими окупованими територіями України.
- Росія має вивести свої війська з “двох невеликих територій” у Харківській області;
- Україна отримає вільний судноплавний доступ до гирла Дніпра;
- встановлення американського контролю над Запорізькою АЕС, електроенергія з якої постачатиметься як в Україну, так і на захоплені росією українські території;
- підписання угоди про видобуток корисних копалин між Україною та США;
- зняття всіх американських санкцій з росії, запроваджених з 2014 року.
Президент Зеленський заявив, що відкритий для переговорів з росією після встановлення режиму припинення вогню, однак “Україна юридично не визнає окупацію Криму”.