World Executive Partners: Наглядову раду ДОТ підбирала компанія з американською “вивіскою”, але російським корінням
Наглядову раду Державного оператора тилу (ДОТ) обирали рекрутери ТОВ “World Executive Partners”, що має російський бекграунд. Про це повідомляє видання “Факти”.
У Міноборони повідомили, що World Executive Partners (WEP) є частиною американської рекрутингової компанії Heidrick & Struggles, яка входить до топ-5 світових лідерів у сфері пошуку управлінців. Але, як встановили “Факти”, це не зовсім так. Heidrick & Struggles дійсно анонсувала намір придбати українську компанію ще до повномасштабної війни. Втім замість купівлі в лютому 2023 року сторони уклали ліцензійну угоду – фактично WEP платить авторитетній Heidrick & Struggles за використання бренду, що втім не робить її “американською” компанією.
Юрособа World Executive Partners (ТОВ “Ворлд Екзекьютів Партнерз”, ЄДРПОУ 36282593) була зареєстрована в 2008 році. Щоправда тоді вона називалась “Мейн.Серч енд девелопмент”. З липня 2011 року була перейменована в “Росексперт” (RosExpert), потім змінила назву на “World Executive Partners”, а нині хизується американською вивіскою “Heidrick & Struggles”.
“Чи не надто часто ці рекрутери міняють вивіску? Адже зазвичай бізнеси з історією і хорошою репутацією дорожать своїм імʼям і не воліють змінювати його, бодай з комерційних міркувань. Тож такий частий і кардинальний “ребрендинг” може свідчити про спробу замісти сліди, адже ведуть вони до Москви” – йдеться в матеріалі.
Назва “Росексперт” (RosExpert), яку українська фірма носила з 2011 року, ідентична назві російської рекрутингової компанії, що працює з 1996 року і мала три офіси: у Москві, Києві та Алмати. Фактично нинішня WEP – “українська дочка” російської “Росексперт”, яку після Революції гідності та початку збройної агресії РФ у 2014 році перейменували з токсичного RosExpert на нейтральне World Executive Partners.
Із росіянами компанію також повʼязують колишні кіпрські засновники та нинішня українська власниця Тетяна Фурцева, на яку росіяни переписали компанію якраз перед повномасштабним вторгненням. На сайті російської RosExpert у 2012 році Фурцеву називали партнером і директором RosExpert в Україні. Після поширення цієї інформації виданням ZN.ua у 2014 році, росіяни видалили з сайту усі згадки про Фурцеву та звʼязки з українською “дочкою”.
“Виходить, що членів наглядової ради ДОТ обирала ТОВка, яка має історичні і фактичні звʼязки із росіянами. А Тетяна Фурцева, що є номінальною власницею World Executive Partner, співпрацювала з росіянами навіть попри анексію українських територій і початок війни на Сході. Здавалося б, цього достатньо, аби ні на крок не підпускати таких фахівців до ключових державних структур України. Тим більше в оборонній сфері. Тим більше під час повномасштабної війни проти Росії. Вочевидь, в Міноборони і ДОТ із цим не згодні” – йдеться в публікації.